Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelt fog lehet érzéken...

Gyökérkezelt fog lehet érzékeny, fájhat?

Figyelt kérdés

Hónapokkal ezelőtt, talán már van egy éve is, gyökérkezelték az egyik fogamat. Akkor semmi gáz nem volt. Nem is fájt se előtte, se utána.

De mostanában azt érzem, hogy érzékenyebb. Arra is gondoltam, hogy esetleg be van gyulladva alatta. Ez lehet? Vagy nem lett rendesen megcsinálva a gyökérkezelés?


2011. jan. 4. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy pici ideg bennmarad, de az hamarabb ki szokott derülni. Az meg még ritkább, hogy egy kis ideg visszanőjön, de elképzelhető. Szerintem valószínűbb, hogy begyulladt alatta, kis gennycsomó van pl. De biztosabbat a fogorvos tudna mondani, szerintem elküld röntgenre.
2011. jan. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem vagyok fogorvos, de vannak negatív tapasztalataim a témában. Nekem minden valaha gyökérkezet fogam a múlté, sürgősen menj fogorvoshoz, és röntgeneztesd meg, mert lehet alatta jó nagy gyulladás. Nekem egy dió nagyságú ronda cuccot szedtek ki az egyik alól.

gy.

2011. jan. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az sem lehetetlen,hogy elkezdett romlani.
2011. jan. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Akkor valószínű fogorvos lesz.


Egyébként májusban csináltak egy teljes panorámaröntgent és azon nem volt semmi. Persze azóta begyulladhatott.

2011. jan. 4. 10:17
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
gyökérhártya gyulladásod van. Menj el fogorvoshoz, újra áttisztitja, vagy beutal szájsebészetre, hogy resecalják meg a fogadat. Az egy kis műtét, lecsapják a foggyökér egy kis részét, és kikaparják a gyulladt területet. Érzéstelenítésben végzik, nem fáj.
2011. jan. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Honnan tudod ilyen biztosan, hogy gyökérhártya-gyulladás?

És ha valóban az, akkor az is látszik röntgenen?

2011. jan. 4. 11:11
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Onnan gondolom, mert a gyök.kezelt fogaknál ez szokott lenni. RtG-n látható már egy gennyzacskó,/granuloma/ rosszabb esetrben egy cysta, jobb esetben pedig gyökérhártya megvastagodás, a gyulladás következnményeként.
2011. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Meggyőzően hangzik.


Gondolom, még ma el kellene mennem dokihoz. Ajaj!

2011. jan. 4. 13:24
 9/13 anonim ***** válasza:

A 2011-01-04 10:19-as válasz nekem hasznos volt. Sajnos most ez a helyzet nálam, csakhogy hétvége van. Eléggé fáj a fog, ami gyökérkezelt volt X éve és az SZTK-ban tegnap készül röntgen alapján ciszta van alatta. Félek, ha bemegyek most az ügyeletre, kihúzzák:( Vajon megmenthető?

Tegnap csak sajgott, de az orvos megnyitotta és azóta rágáskor is fáj, meg nincs ideiglenes tömés se. Nem tisztul...köv. időpont meg 03.12 lenne. Addig megpusztulok.

2012. márc. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik fogamat azért gyökérkezelték, mert elhalt (a természet gyökérkezelés LOL), ugyan is gyulladás volt alatta. Amúgy nem fájt és lyukas sem volt :S

Azt mondták, ha nem múlik el, fél év múlva megröntgenezik és meglátják mi lesz.


Még csak 4 hónap múlt el de 2 hónapja fáj, tályogok vannak rajta.

Lehet a tied is be van gyulladva, mert ez a legvalószínűbb.

Ilyenkor szájsebészhez visznek, szurit kapsz (bikaerőset :) ne izgulj), felvágják ott az ínyt, kiszedik a gennyet (a cisztát/tályogot), majd lecsípnek egy picit a fog gyökerének végéből. Mivel a fog más nem él, nem érzed majd a lecsípést.

Csak a húsod fáj már, mert a foggyökért körülvevő tokra ráment a gyulladás az meg nem gyógyul meg- de nincs is benne sok ideg. Legalább is ahogy tudom.


HA ez vigasztal, rám is ez vár :'D kitartást!


(u.i: dentofóbiám volt, nemrég győztem le 4 nyugtató és egy eredetileg pszichológusnak készülő doki segítségével. HA én nem félek, szerintem nem nagy cucc ;) )

2013. júl. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!