Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták az egyik fogam,...

Kihúzták az egyik fogam, ilyenkor van valami amire odafigyeljek következő napokban? Illetve SZTK-ban mennyibe kerül 1db hátsófog beültetés?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy az üregben felgyülemlett alvadt vért ne mosd/öblítsd ki onnan. Nagyon fontos a gyógyulás szempontjából, hogy az ott megmaradjon.


Nem tanácsos hajlongni illetve nehéz tárgyakat emelgetni, mert ezek a tevékenységek a seb felszakadásához vezethetnek.


Egy napig kerülni kell mindenféle tejtermék fogyasztását.


A húzás utáni következő naptól kezdve már ismét kell fogat mosni. Magát a sebet is kell, először nagyon finoman, utána egyre alaposabban, ahogy gyógyul. Vigyázni kell, hogy ne sérüljön meg, ne szakadjon fel mosás közben.


Körzeti orvosnál beültetéssel sajnos nem foglalkoznak, csak magánorvos végez ilyesmit.

2011. jan. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!Úgy tudtam,hogy nem csak maszekon végeznek el ilyen műveletet :( és bíztam benne h fél áron megcsinálják SZTK-ban,mert amúgy 100 ezer ft!
2011. jan. 7. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Én az SZTK-ban semmit nem csináltatnék. Ipari hely. A jó fogász drága, tény, de a fogsorunk egy életre szól, nem kapunk másikat, érdemes figyelni rá.
2011. jan. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen!De ha város legjobb orvosai dolgoznak ott,akkor jóformán közeg más csak!(pici túlzással!) és fogbeültetésre akk nincs semmi támogatás,csak maszek út létezik és 100 ezer ft ? mert többi fogam mind egészséges különben :(
2011. jan. 7. 20:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Fogpótlást nem támogat a TB. Tehát az implantátum(ha ilyen egyáltalán van SZTK-ban), korona, kivehető fogpótlás mind ugyanannyiba kerül, mint egy maszek fogdokinál.
2011. jan. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
koronánál,stb. támogatja az állam a teknikusi illetve fogorvosi díjat SZTK-ban!!!! azért gondoltam,hogy a beültetés is olcsóbb így
2011. jan. 8. 01:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Fenéket

Államiban olyanokat nem csinálnak

Talán olyan "hidat" azt csinálnak

2014. jún. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne dohányozz, ne fogyassz alkoholt
2014. jún. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!