Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mekkora mennyiségben nem...

Mekkora mennyiségben nem károsítja a fogaimat a kóla?

Figyelt kérdés
Eléggé kólafüggő vagyok ami tönkre is tette a fogaimat de most elkezdtem megcsináltatni ami nem 20 forint lesz, főleg mert a legvégén szeretném kifehérítettni. Azóta nem is ittam kólát de néha jólesne. Ha kéthetente megiszok fél litert az még nem fogja tönkretenni?
2011. febr. 10. 23:05
 1/10 anonim válasza:
A kóla a lehető legegészségtelenebb ital, és nem csak a fogaidat teszi tönkre... Minden mennyiségben káros, úgyhogy próbáld meg teljesen kiiktatni az étrendedből!
2011. febr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy igaz-e, de valahol végeztek egy kísérletet: egy pohár Colába beletettek egy kiesett tejfogat, 2 napig benne tartották és már látszódtak rajta az elporladás jelei. Gondolom, hogy nem kitalálták.
2011. febr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 hetente fél litertől semmi bajod nem lesz, főleg ha rendszeresen megmosod a fogad
2011. febr. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
"mondoshawan válasza:" Jól tudod. A foszforsav okozza. Gyerekeknek megtiltanám a fogyasztását, mert ők még nem tudják mit tesznek magukkal. De az üzlet nagy úr, mint tudjuk.
2011. febr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de a kólát megiszod és nem 2 napig áztatod benne a fogad...
2011. febr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Igen, megiszod. És telerakod a szervezeted egy csomó méreggel, gratulálok. Nem csak a fogaidat kéne féltened tőle!
2011. febr. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a foszforsav már az érintkezéskor támadásba lép. Biztos érzi minden kóla ivó hogy mintha elvásolnák a fogait azonnal. És ezt fogmosással nem lehet kivédeni. Ez a marás jele. A sósavnak sem kell hogy benne legyen a szemedben sokáig. Az is csak egy pillanat, és bőven elég. Szakmámba vág a téma, ahogy az egészség kategória számos kérdése, persze nem muszáj hinni nekem.
2011. febr. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a legegészségtelenebb és nemcsak a fogakra, rajta vagyok hogy kiiktassam az életemből. Köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 11. 22:32
 9/10 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy az emberek túlzásba esnek azzal, hogy minden rákkeltő, egészségtelen ez+az stb...

ha mértékkel iszol kólát semmi bajod sem lesz tőle.

(annak a válaszadónak aki szerint tele teszi a szervezetét mérgekkel: minden másban ott vannak a tartósítók és egyéb káros szerek, és mégsem lesz mindenki rákos tőle:)

2011. febr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bocsi hogy OFF, de:

a doki kihuzta egy fogam. En elkertem tole. Otthon beraktam a kolaba es ket napra elfelejtkeztem rola. Mikor megneztem semmi valtozast nem lattam rajta. Habar ez felnott fog es nem tejfog volt.


Mertekkel fogyaszthatod ha annyira szereted. Utana mindig moss fogat vagy legalabb jol oblitsd ki.

2011. márc. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!