Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy függőleges csík a...

Van egy függőleges csík a fogamon, mi lehet az?

Figyelt kérdés

Tegnap volt az osztályomnak fogászati szűrés, majd utána a haverommal haza jöttünk...


Mondta a doki hogy hátul az egyik fogam kezd lyukadni és ezt megakartam nézni a tükörben. Épp mellettem volt egy pici ledes lámpa és segítségével megnéztem.

Ez nem is volt annyira érdekes, viszont észrevettem, hogy a két metszőfogam totál közepén egy függőleges csík fut le a tetejétől az aljáig, ami jól látható volt, mikor a led átvilágította a fogamat :D


Ezen meglepődvén, megnézte a haverom is a sajátját és neki is van olyan, szóval nem hiszem hogy valami extra, de kíváncsi vagyok, hogy mégis mi lehet az.


Vki tudja? :)


2011. febr. 25. 14:44
 1/6 A kérdező kommentje:

Aztán megfigyeltem, hogy normál viszonylag erősebb, de még normál fénynél is talán lehet látni, ha nagyon nagyon rákoncentrálok és tudom, hogy mit keresek...

(gondolom eddig is ott volt mégis csak most vettem észre, úgyhogy....)

2011. febr. 25. 14:46
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez genetikai.
2011. febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Genetika???

Akkor a haveromnak is olyanok a génjei mint nekem?

2011. febr. 27. 14:40
 4/6 anonim válasza:
Hát én kétlem, hogy ez genetika lenne, ilyen legtöbbször fluor tabletta szedésétől lehet, amit sokszor oviban is adtak. Vagy kérdezd meg szüleidtől kaptál-e ilyet, én kaptam, elég sokat, és az egyik fogamnak a fele teljesen fehér, a másik fele is fehér, csak az egy árnyalattal szürkésebb...
2011. febr. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

sőt ha nagyon ügyes vagyok talán ki is lehet tapogatni a vonalat, hogy van ott egy bemélyedés.. minimális...


És annak van hátránya ?

2011. febr. 27. 15:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Én arra vetek,hogy te a fog vérellátását láttad.Igaz a zománc egy elég erős védőpáncél,de a led átvilágította és így megláttad az érhálózatát a fogadnak.
2011. márc. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!