Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki akarom húzatni a bölcsesség...

Ki akarom húzatni a bölcsességfogam. Mennyire fog fájni? Meddig tart? Lehet e egyet altatásban?

Figyelt kérdés
Van egy oan bölcsességfogam ami balfelső, és úgy van kinőve (kb 3/4ig) hogy az arcomhoz közel. Gondolom mivel nyomja ezt el kell távolítani. és ezt hogyan fogják csinálni? Mennyire fog fájni? Meddig tart? Lehet e egyet altatásban mert annyira félek hogy szerintem elfogok ájulni.
2009. febr. 16. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fáj. Nekem húztak már bölcsességfogat is, de meg sem éreztem. Símán kihúzták, még csak el sem vágták, meg semmi. (Volt olyan fogam, amit viszont csak úgy tudtak kihúzni, hogy háromba vágtak).10 perc az egész, és semmit nem fogsz érezni, nyugi. Ezért felesleges lenne az altatás.
2009. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
jo..de mivel rossz helyen van...teljesen kint az arcomnál azért félek :S
2009. febr. 16. 19:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát. Akkor megcáfolom az előzőt... Nekem hármat már eltávolítottak a szájsebészeten. Az elsőt 15 éves koromban. Még nem jött ki. Lidocayn, szike, felvágás, véső, kalapács, ütögetés, ráncigálás, feszegetés, beletörés, idegeskedés (a doki részéről), másik "székbe" és terembe átülés, szenvedés, elájulás, felpofozás, mostantól ne csukja be a szemétezés, könnyezés, majdnem sírás, vérömlés, kirohanás (doki), valami hihetetlenül kinéző szerszám hozás, nagyon nagy erőlködés, nagy nehezen készen levés, összevarrás. És azt kell mondjam, hogy ISZONYATOSAN FÁJT! A másik kettő már felső volt, az az egyik valóban 5 perc volt és nem fájt, a másiknál pedig megint volt véső kalapács, de az se volt tovább 5 percnél. Remélem neked tényleg csak húzzák és nem vésni kell.
2009. febr. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és tovább tartott egy óránál. Bár nekem mind a négy 45°- ban befelé nőtt és satuként szorított.
2009. febr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
miaz hogyne csukd be a szemed...??? hát én majd be...tojok ha nem csukhatom be..nagyon kevésszer mentem fogdkihoz mert félek tőle gyerekkori trauma miattt...és azota akárhányszor voltam elájultam..
2009. febr. 16. 19:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondta, hogy ne csukjam be, hogy ne ájuljak el, hogy figyeljek... :S
2009. febr. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ja hát jobb ha nem ájulsz el...mert ha igen nem tod nyitva tartani a szád gondolom...
2009. febr. 17. 12:48
 8/13 anonim ***** válasza:
38%

Az első vagyok. Nekem is volt már olyan fogam, aminél elővették a szikét, kalapácsot, kauterizálót stb. De én még arra sem mondanám, hogy fájt volna. Az égvilágon semmit, de semmit nem lehetett érezni. Ha jól be van oltva, és nincs begyulladva a fog, akkor nem fájhat. Nekem még a foghúzás után se fájt semmim, nem is éreztem, hogy fogorvosnál lettem volna.

Maximum az agyadban keletkezhet fájdalom, méghozzá a félelemtől.

Egy a lényeg. Amikor ott vagy, akkor csak testben legyél ott, lélekben meg épp nyaralj a Bahamákon. :)

Ja, és a bölcsességfog mindenkinél közel van az archoz. :)

2009. febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Hát kösz... Én sem féltem, "mert majd az érzéstelenítő megoldja". De nem oldotta meg. Annyira imádom mikor mások tudják, hogy én saját magam mit érzek, éreztem. Na mindegy. Nem akarok szemét lenni, de akkor kívánom, hogy ha lesz legközelebb akkor neked is olyan legyen, mint nekem volt az első. Na jó nem... De úgyse fogod elhinni, mindegy.
2009. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Már bocs, de nem értem a kiakadásod. Te írtad, hogy "megcáfolsz". Én kérdezhetném, hogy milyen alapon cáfolod meg, amit mondok. Én csak azt írom, ami a tapasztalatom, és gondolom, hogy te is. Ezen nincs mit megcáfolni. De tudod mit? Ha te ilyen rendes vagy, akkor én meg azt kívánom neked, hogy az összes fogadat ki kelljen húzni, és mind legalább ennyire fájjon. :) 1:1
2009. febr. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!