Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört elöl felül mind a két...

Letört elöl felül mind a két fogam. Az egyiket 6éve tömték be de az orvos azt mondta hogy ha kiesik a tömés akkor már nem tudja újból betömni. A másik meg fél éve szülés közbe tört le. Mennyibe kerülne ha új fogat szeretnék?

Figyelt kérdés
Meddig jók?Milyen eljárással csinálják?Azért kérdezem itt mert hátha van olyan akinek már nem eredeti.Olvastam pár oldalt ahol írtak a műfogakról de vagy 6féle volt.Előre is köszi a válaszokat.
2009. febr. 23. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan még a csonkja, vagyis a fél fog, és nem fáj, akkor koronát tudnak rá tenni. Kb. 15.000.- / db. A saját fogadat lecsiszolják kis hegyesre (adnak érzésteleníőt, ugyan olyan mint mikor töméshez fúrnak, abszolut nem fáj) vesznek róla lenyomatot, s készítenek rá egy műfogat. Ezt ragasztó anyaggal ráragasztják a te fogadra, s olyan mintha eredeti lenni (egy tokot húznak rá, ami fog alakú )kb. 15 évet kibír. 4 nap alatt megvan!

Ha nem lehet megmenteni a két fogat, akkor mind a kettőt kihúzza, s a mellette lévő kettőt csiszolja le kis hegyesre, s 4db koronát, vagyis kis fogacskát ragaszt fel, az a híd!

Csináltasd meg minél hamarabb, meglátod szép lesz nagyon, nem fogod érezni hogy nem a tiéd, vagyis hogy műfog, s sokáig kitart, ne sajnáld rá, megéri, s abszolut de nem fáj, nekem 3 is van, egyszerre csinálták mind, pedig nagyon féltem a dokitól!

2009. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még akkor is van megoldás, ha fog alig látható, olyan kicsire letört, mert a gyökérbe, ha belefúrnak és ú.n. csapos fogat készítenek, akkor nem kell kihúzni a fogat.

Személyes vizsgálat alapján lehet pontos megoldási javaslatokat adni.

2009. febr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Csak az a problémám hogy 9hónappal ezelőtt megcsináltattam a fogaimat de rá egy hónapra újra kilyukadt az összes!Megcsinálta az összes fogam de rá egy hónapra be kellett mennem az ügyeletre mert annyira fájt az egyik!Megnézte a doki és kérdezte hogy mikor tömték a fogaim, én mondtam hogy egy hónapja/kb. 15fogat!/Erre ő azt mondta hogy az jó mert az összes lyukas!Már elvesztettem 8fogam!Nagyon félek elmenni mert szerintem ő cseszte el a fogaim!Én Móron lakom valaki nem jártas erre fele?!Mindig mosom a fogaim és nincs rajtuk fogkő se még az orvos is csodálkozott hogy látszik hogy ápolva vannak és mégis!Ez volt világ életemben a rém álmom hogy elveszítem a fogaimat!Olyan rossz nézni akiknek szép fogai vannak!Ez a csapos megoldás kb. mennyibe kerülne!Ja és ha gyökér kezelve van a fog akkor az nem fájhatna elvileg,nem!?Mert nekem olyan mintha ugrálna az ideg benne!Ez az orvos még azt is megcsinálta velem hogy kihúzta a fogam és 3nap múlva visszamentem mert annyira fájt és éreztem hogy maradt benn még fog darabka erre ő mondja hogy az nem fog darab hanem leszakadt az állkapocs csontból egy darab erre fogta és érzéstelenítés nélkül kirántotta és még vattát se rakott be!
2009. febr. 28. 10:59
 4/4 A kérdező kommentje:

Ideiglenes akrilát korona/hídtag 5 000 Ft

Fémkerámia koronapótlás/hídtag 20 000 Ft

Teljes kerámia koronapótlás 25 000 Ft

Cirkónium-oxid koronapótlás/hídtag 50 000 Ft


Öntött csapos műcsonk 10 000 Ft

Üvegszálas esztétikus gyökércsap 9 000 Ft

Csonk felépítés 5 000 Ft

Éjszakai harapásemelő sín 30 000 Ft

Teljes lemezes kivehető fogpótlás 60 000 Ft

Fém alaplemezű részleges kivehető fogpótlás 65 000 Ft

Precíziós elhorgonyzás 20 000 Ft

Fogsor alábélelés 15 000 F


Ezeket nem értem mert annyiféle van!

2009. febr. 28. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!