Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerülne ez a fogászat...

Mennyibe kerülne ez a fogászati beavatkozás? Lent kifejtem

Figyelt kérdés

Több dolgot szeretnék kérdezni.

Először is: Azt hiszem van lyukas fogam,de nagyon félek elmenni fogorvoshoz. A lyukas fogat ugy tudom kicsit megfúrják mielött betömik. Kap az ember olyankor érzéstelenítőt? Tűvel adják? Nekem súlyos tű fóbiám van,nagyon félek tőle. A kérdésem ami nagyon érdekelne az,hogy lehet e fogat tömni altatásba és mennyibe kerül?


A másik kérdésem az,h mennyibe kerülne az ha altatásba kihuzatnám az összes fogamat és újakat tetetnék be? Magyarországon csinálnak egyáltalán ilyet?


Köszönöm előre is!


2011. ápr. 16. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Jobb helyeken kapsz érzéstelenítő zselét már az injekció előtt is.


Az utóbbiról meg konzultálj egy fogorvossal. Még egy olyan "egyszerű" dolgot is, mint a fogszabályzó, hiába dettó ugyanaz a készülék meg minden 10 orvos 10 féle áron rak fel, esetemben pl. a 140ezertől a 320 ezerig volt mindenféle ajánlat UGYANARRA a készülékre.

2011. ápr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1.én töméshez nem szoktam kérni injekciót, ha csak kis luk nem fáj, megcsinálja a doki anélkül is.

2. igen, lehet implantátumokat csináltatni,kb 200.000 egy fog, tehát 28 (bölcsesség helyére nem tesznek) az 5,6 millió. azért ennél egy kicsit olcsóbb, ha mindet kéred, olyan 3-4 millából szerintem megvan.

2011. ápr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hát uj fogaim nem mostanában lesznek akkor :( max ha nyerek a lottón.

Még a fogszabályzóra is személyi kölcsönt kell majd felvenném. Annak a felrakása fáj?

Ugy félek h betömi a lyukas fogamat,és tűvel ad érzésteleítőt.Attól rosszul vagyok ha csak tűt látok,volt h már el is ájultam. nagyon félek

2011. ápr. 16. 23:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Az jó. Ha elájulsz nem kell altatás,és megkaphatod az injekciót is anélkül,hogy tudnál róla.
2011. ápr. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Maga a tömés nem fáj, de a fúrás az fájhat, ha mély a lyuk. Ezt a doki látja, mielőtt belekezdene, és olyankor ad érzéstelenítő injekciót. Ettől nem kell ám félni, nagyon pici, vékony tű, és ha becsukod időben a szemed, nem látod egyáltalán mit csinál, érzésre meg egyáltalán nem vészes. Nekem nem is szokott fájni.


DE ha kicsi a lyuk, akkor szuri nélkül se fáj. Vagy beszéld meg a dokival, hogy elkezdi fúrni, de te meg szólsz ha fáj, és csak akkor ad szurit, ha már nem bírod.

2011. ápr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én lehet perverz vagyok, de az injekciót élvezem a legjobban. olyan mint egy jó kis BDSM sex..
2011. ápr. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen,kapsz előtte érzéstelenítő injekciót,van,hogy 2-3at is.

Altatásban is létezik,de általában csak szellemileg sérülteket szoktak bealtatni a beavatkozás előtt.

Magán klinikán simán kérhetsz altatást.

A 2. kérdésed meg abszurd,ha amúgy jók a fogaid.


De ha otthon kitennél az asztalra egy fecskendőt,hogy mindig lást,kézbe vehesd,rövid idő alatt legyőzhetnéd az irtózásod.

2011. ápr. 17. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Altatás általában 5 percenként 25-30 ezer forint környékén van és előtte nyilván alaposabb kivizsgálás kell. Egy átlag gyökér kezelés illetve fogtömés olyan fél óra, tehát 100 ezernél kezdődik a dolog,ha egy fogról van szó.
2011. ápr. 17. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!