Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A híd felhelyezéséhez szüksége...

A híd felhelyezéséhez szükséges csiszolás körülbelül mennyi ideig tart? érzéstelenítés mellett is fáj? Hogy zajlik?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Hamar megvan, percek kérdése.

Érzéstelenítve szokták csinálni, mivel általában azért gondolom fájna nélküle. Meg csak azért is szoktak adni, mert miért ne. Ha meg nem adnának és fájna, akkor meg az lenne a baj, szóval inkább adnak. Nekem egyébként idegeltek is érzéstelenítés nélkül, mert a doki látta, hogy annyira nem érzem a fogamat, hogy felesleges beadni. Sokkal jobb is volt, mert ugyan néha-néha éreztem közben egy kicsi fájdalmat, amikor mélyről húzta ki a gyökeret, de csak egy pillanatig, utána nem volt gond. Ha meg máskor érzéstelenítést kaptam, akkor egész nap zsibbadt a pofám és az injekció helye még másnap is fájt.

Ha ki van idegelve a fogad, amit le kell csiszolni, akkor nagyobb eséllyel nem fájna. De szerintem úgyis fogsz kapni érzéstelenítőt, hacsak nem tiltakozol ellene izomból.

Úgy zajlik, hogy felrakja a csiszolóbetétet a fúróra, vagy külön csiszológépet alkalmaz erre, és lecsiszolja vele a fogadat. Először a nagyját, aztán simára csiszolja.

Maga az egész híd felhelyezés attól függ, hogy milyen híd lesz, milyen technológiával fog készülni. Ha fémcsapot tesznek a fogadba, akkor először kifúrják a helyét és beleteszik a fémcsapot. De fel lehet csap nélkül is ragasztani a hidat a fogra. Ha kész a csiszolás, akkor lenyomatot készítenek róla, rá kell harapni a mintavevő anyagra. Aztán ha csak egyszerűbb híd lesz, akkor a minta alapján elkészítik a hidat fémből, vagy valamilyen műanyag felépítményből, attól függ milyet akarsz. A külsejére lehet műanyagot vagy porcelánt tenni, a porcelán természetesebbnek hat. Létezik precíziós, számítógépes CNC-géppel készített híd is, általában ez több ideig készül, mint az egyszerűbb változat, mert általában ezeket külföldön készítik az elküldött minta alapján. Ezek jobban illeszkednek, viszont speciális módon, vállas kiképzéssel kell lecsiszolni hozzá a fogat. Magyarországon ilyet kevés orvos tud csinálni. Viszont ez a típus nem nyomja az ínyt a felhelyezés után, ezért az íny nem fog elkékülni, elhalni annyira, mert nem arra fekszik fel, hanem a fogon kialakított vállra. De ez drágább megoldás és kevés orvos csinál ilyet, azok is főleg Budapesten.

2011. ápr. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Köszike
2014. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak hidat ne
2014. márc. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!