Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van valakinek kivehető műfogso...

Van valakinek kivehető műfogsora? Van-e olyan ismerősötök, akinek műfogsora van, csókolóztatok-e már olyannal? Milyen volt?

Figyelt kérdés
2009. márc. 6. 22:35
 1/4 anonim válasza:
71%

Na jó, ha pont erre vagy kíváncsi, én elmesélek valamit részletesen.


Volt egy lányismerősöm, barátnőm, gyönyörű szép, művelt, okos lány, akinek fiatalon tönkrementek a fogai. Én úgy már csak egy fotón láttam: pl. a felső metszőfogaiból koromfekete csonkok maradtak csak, oldalt kráterszerű gyökerek tátongtak az ínyében, döbbenetes látvány. Húszéves korában megcsinálták fölül a körhídját: 14 fog egyben, azt hiszem 3 csaposfog - 1 korona - 10 műfog arányban.


Alul 3 foga maradt meg elöl gyökértömés és-vagy korona nélkül, azaz élő fogként, amiben megvan az ideg, ami csókolózáskor a kellemes érzést adja a fog tulajonosának. A 3 db nem sok, de legalább valami. Részleges kivehető protézise volt alul 5 foggal a leghátsó fogai helyett: kétoldalt 3-2. De nem látszott neki beszéd közben, hogy be van-e téve, igazából csak rágáshoz kellett neki. A metszőfogain belülről volt valami fémtámaszték, ami tartotta a protézisét. Én persze jobban szerettem, ha nincs betéve, mert akkor tudtam az ínyét puszilgatni, ami mindkettőnknek jólesett. Nekem kényelmesebb volt azon az oldalon, ahol a több foghíja volt, mert nem kellett a nyelvemet annyira nyújtogatni.


Ha néha nem vette ki a protézist, akkor igen zavart az összekötő rész belül a metszőfogai alatt meg az a fémtámaszték. Egyszer kértem meg, hogy megpróbálhassam a nyelvemmel kivenni a protézisét, de úgy éreztem, ez neki nem esett jól, ezért többször nem akartam. De most jön az érdekes. A felső körhídja fémből volt, csak a külső oldalán volt a fehér műanyag, de a rágólapjain és belülről látszott a fém. 14 szépen csillogó fémfog! Hát ettől én úgy felizgultam, akár a látványtól, akár (sötétben) az ízétől, ha végigmentem rajta a nyelvemmel, hogy annak párja nincsen! Ő ezt tudta és tetszett neki a dolog. Ha kettesben voltunk, sokszor úgy nevetett, hogy hátravetette a fejét, ahogyan csak a hófehér fogú nők szokták.


Nehogy félreértsd, ez nem valami fetisizmus, mert kizárólag az ő fémfogaitól indultam be. Talán kicsit furcsa, de végül is azt mondják, mindent el kell fogadni, ami növeli az együttlét örömét és egyiknek se terhes. Ez ilyen volt, és vannak ezerszer furcsább dolgok, amit soha senki nem ír le. Az újabb barátnőimnél mindig örülök, ha van egy-két fémkoronájuk, amiről ez a szép emlék eszembe jut, de sose próbálkoznék egy nőnél csak azért, mert fémfogakat veszek észre a szájában. Ezzel szemben, visszatérve a kérdésedhez, egy amúgy is szimpatikus lány szájában egy kivehető protézis, akár teljes, akár részleges, érdekes módon sok-sok piros pontot jelentene nálam érdekes módon.


Még egy plusz fog-emlék erről a barátnőmről. Nekem is abszolút ócska fogaim vannak, és egyszer egy elhalt zápfogam egészben kitört, de nem esett ki a számból, mert a fogbél vagy mi még kicsit tartotta, szóval "táncoltatni" lehetett pár napig. Ő annyira élvezte ezt a táncoltatást, hogy később is emlegette. Aztán ő szakította ki teljesen a nyelvével, majdnem lenyeltem.

2009. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat,tényleg sokat segítettél vele
2009. márc. 25. 23:06
 3/4 anonim válasza:

jó lenne valaki komolyan megirná,hogy lehet e csókolózni (de úgy hogy a másik soha ne tudja meg!)


??

2009. máj. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hány éves vagy utolsó? neked van? priviben beszélgethetnénk!!!
2009. máj. 24. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!