Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvos mit csinál ilyenkor...

A fogorvos mit csinál ilyenkor, ha be van gyulladva a fog?

Figyelt kérdés
22éves vagyok egész életembe mostam a fogamat ápoltam vigyáztam rájuk. Sajnos így is úgy is kilyukadt és nem törödtem vele ám vasárnap be gyulladt az egész már a már tiszta genny a fél arcom / holnap megyek is a fogorvoshoz (magán hoz) csak ekkora kaptam időpontot/ igazán be paráztam akinek volt már ilyen írja már meg mit fognak csinálni velem. Meg hogy fáj :(
2009. márc. 17. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp megröntgenezi, és ha már nem lehet a fogon segíteni akkor ki kell húzni, de ha még megmenthető akkor gyökérkezelés. Inkább arra szoktak törekedni hogy megmentsék.
2009. márc. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha ki is kellene húzni, nem valószínű, hogy megcsinálja gyulladtan, mivel a gyulladt fogat alig lehet érzésteleníteni, így nagyon-nagyon fájna neked, ha nekiállna húzni-nyúzni.

Valószínűleg megpróbálja majd lecsitítani a gyulladást antibiotikummal, és napokkal később kezeli. Egy röngten azért tutira lesz.

2009. márc. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Amikor beszéltem a dokival a telóban valami olyasmit mondott hogy addig nem csinál semmit míg le nem húzza róla a gennyt. Nagyon félek :(
2009. márc. 17. 10:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű fel fogja tárni az egész fogat, és a gyökércsatornát. Nyitva hagyja pár napig, kapsz antibiotikumot. Pár nap alatt elválik, hogy tudja-e tovább kezelni, vagy ki kell húzni. Hasonlóban vagyok én is, tegnap kezdtem antibiotikumot szedni. Viszont nekem már pórábltuk gyökérkezelni, csak el van az egész záródva és nem lehet. Nem is fájt két hónapig, de most bellobbant, valszínű húzás lesz nálam a vége.
2009. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ha be van gyulladva, addig nem csinál vele semmit, mert érzéstelenítve is fog fájni. valószínűleg először lehúzza a gyulladást(gyógyszerrel, valszeg a dalicinnel,) és kb. 3-4 nap múlva kell visszamenned.akkor nem fog fájni + el is érzésteleníti és valószínű gyökérkezelést fog csinálni, ami nem fáj, de többször vissza kell majd menni vele. és utána rendben lesz a fog:) vagyis nálam így volt
2009. márc. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem megvágja egy picit előtte kapsz egy zsibit, kifolyik a genny, ügyelned kell mit eszel (tejes cuccokat ne nagyon) kb 4-5 nap alatt elmúlik visszamész és megnézi mit lehet vele tenni!
2009. márc. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jelentkezz mi lett veled? Mi volt a fogdokinál? A tegnapi 10:58-as válaszoló vagyok. Az én fogamat kihúzták ma este. Még mindig zsibbad, de nem volt más lehetőség sajnos.
2009. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szia! Nem csinált semmit vele mert ki szenvedés volt ki nyitni még a számat is. Dalacint írt föl abból is a 300mg 3x1et. Meg száj fertőtlenítő folyadékot. Szerintem hétfőn fogok vissza szólni neki akkora biztosan le megy a gyulladás /ahogy így 4-5 napot mondtátok/ Remegek így is mint a nyárfa levél hogy mi lesz. Fájdalom csíllapítót megtiltotta így a számat iszonyatosan feszíti a gennyi. Nem vagyok egy bőgös fajta lány mert a nyelv piert is ki birtam de tegnap már bömböltem este anyira fájt. Most kb így járok vagy is ebben a státuszban.
2009. márc. 19. 11:42
 9/13 A kérdező kommentje:
És te hogy vagy? Remélem már jobban :)
2009. márc. 19. 12:24
 10/13 anonim ***** válasza:
Szorítok neked, kitartás. Nekem már nem fáj, csak kicsit kellemetlen, fura érzés. Még egy-két napig oda kell figyelni, hogy mit és hogyan eszek, de rendbe lesz úgy látom.
2009. márc. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!