Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájt a bölcsesség fog kibújása?

Fájt a bölcsesség fog kibújása?

Figyelt kérdés

Én 22éves vagyok. 19éves koromtól kezdett kibújni mind a 4. 3évig bújtak ki,de kicsit sem fájtak. Ez mitől lehet?

Mert tudtommal később is jön ki,pár hónap alatt zajlik le és iszonyatosan fájdalmas.


2009. márc. 24. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is 22 vagyok, és nekem kb. 16 éves koromtól nőnek. Valamikor fáj az ínyem, annyira, hogy szinte már a fülemben érzem a fájdalmat. Nagyon rossz. De ez csak max. 1 évben 1 szer
2009. márc. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Én is 22 vagyok, nekem egyik sincs teljesen kinőve, de mind a 4 kicsit kibújt már. Nekem sem fájt különösebben, csak az ínyem volt érzékenyebb ott. Akkor szokott fájni, ha nincs helye és nyomja a többi fogat, olyankor ki szokták operálni, pl. tesóm is így járt. :(
2009. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Érdekes :) Azt hittem csak én vagyok ilyen szerencsés :DD
2009. márc. 24. 23:01
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

"Mert tudtommal később is jön ki,pár hónap alatt zajlik le és iszonyatosan fájdalmas."


Rosszul tudod. Jöhet ilyenkor is, általában sokáig tart, és ritkán fáj.

2009. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tényleg?? :O Ez furi,mert én nem így tudom. Vagy én csak a rémtörténeteket hallottam?! :S
2009. márc. 24. 23:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Számomra idén januárban derült ki, hogy az egyik bölcsességfogam kint van, tulajdonképpen észre se vettem, mióta, de ez már nagyon régóta kibújt, nem emlékszem, hogy fájt volna, talán ez az egy jött nekem a fogváltó időszakban, általános iskola alsóban talán. Úgy vettem észre most, hogy sok álmatlan éjszaka után sikerült eljutnom fogászatra, több fogamat is rendbehozták, de azzal kezdték, hogy csináltak egy nagyröntgent, és végülis megnéztem, megszámoltam a fogaimat, és az egyik részen több volt, és így derült ki, hogy ja, hát az a bölcsességfog. :-) Úgyhogy 29 fogam van. A másik oldalon abban a sorban növekszik még egy, a többi egyelőre nem látszik. Nem emlékszem, hogy ez fájt volna, mikor kinőtt, remélem, ha a többi is csatlakozni akar, akkor nem fognak fájni :-)
2009. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem éreztem, csak meglepődtem, mert hátul a legutolsó fogam be volt tömve amalgámmal, erre ott volt egy fog fehéren. Mutattam a fogdokinak, de megnyugtatott, hogy csak kibújt a bölcsességfogam, nem a tömés esett ki. A másik három is észrevétlenül bújt ki.
2009. márc. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha normálisan jön, nem nagyon fáj. Ha ferdén nő, eleve hibás, torz - a csillagokat látod.
2009. márc. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27 vagyok, a háromból egy nőtt még az is ferdén, ki is húzattam. Kettő bújdogál. Az alsót egyáltalán nem éreztem, amikor kidugta a hegyét, a felsők néha fájtak, olykor egy hétig, de ahogy előttem is írták, kb. egy évben egyszer jött rá.
2009. márc. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az alsó kettő nekem sem fájt, azt szinte észre sem vettem. A felsők kicsit fájtak, főleg mikor kibújtak, akkor volt ilyen tompa fájdalom, ami inkább idegesítő. Az egyik ferdén nőtt, azt nyáron kihúzták, a másik meg kiromlott,mert annyira hátul nehéz rendesen mosni :( Az alsó kettő viszont tök oké, de még nem bújtak ki teljesen. 23/L
2009. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!