Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mennyi idő...

Foghúzás után mennyi idő alatt jön helyre a fog helye, mikor "forr" be?

Figyelt kérdés
Tegnap húzták ki egyik fogam, mikor nő be a helye, húzódik össze az íny? Igaz, hogy a lukat nem kell kitisztítani, mert az majd kifordul magától? Mármint a lyukban lévő alvadt vér? Baj az, ha marad benne némi ételmaradék, vagy ha kerülne bele, akkor azt mindenképpen tisztítsam ki? Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 28. 23:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét mire kitisztul, aztán szép lassan gyógyul. Ne egyél azon az oldalon!
2011. jún. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi. És az normális, hogy fáj a helye meg az ínyem is? Még ha nem is eszek?
2011. jún. 28. 23:18
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

3-4 hét minimum kell, hogy begyógyuljon, de lehet ennél több is.

A lyukból az alvadt vért nem szabad kipiszkálni, mert ebből a vérdugóból épül majd ki a csont. Ezért nem szabad szívogatni a fog helyét. És az öblögetést is felejtsd el pár napra. Ételmaradéknak nem szabad belejutnia, mert elfertőzheti a sebet, kerüld a szezámmagos, mákos, és hasonló dolgokat. A tejtermékeket is mellőzd pár napig.

Fogat mosnod szabad, de a sebet kerüld el a fogkefével. Érdemes ilyenkor lecserélni a régi fogkefét a benne megbúvó bacik miatt.

2011. jún. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy fáj, hisz a foghúzás tulajdonképpen műtét, aminek során sérül az ínyed és az állkapocs csontod is. Ha nagyon fáj, vehetsz be fájdalomcsillapítót, olyat, amit eddig is használtál. Csak arra figyelj, hogy ha még vérzik a seb, akkor olyat ne vegyél be, ami lassítja a véralvadást (pl. aszpirin).

Illetve jegelheted is kívülről.

2011. jún. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most olvasom, hogy tegnap vették ki, akkor pedig ma már biztosan nem vérzik, azt a részt átugorhatod :)
2011. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Ha lehet én is kérdeznék. Nekem tegnap húzták a fogamat és ott az alvatvér mellett szivárog a vér ez normális vagy kezdjek agodni?
2013. jan. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hogyan szivárog? Folyik állandóan?

Én, ha már jól emlékszem (a kérdés felvetője) az alvadék akaratom ellenére is kijött/kiesett/kikopott, és úgy is begyógyult.

Ha komolynak gondolod a dolgot, menj vissza a fogdokihoz!

2013. jan. 23. 20:21
 8/13 anonim válasza:
Köszönöm a válaszodat. Még tegnap vissza mentem a fogorvoshoz és azt monta ne agodjak mert az nem atol vérzik hanem a mellette lévő fogam gyuladt be és az vérzet egy kicsit és azért vérzik mert meg lett bolygatva azzal hogy kihúzta mellette lévöt.
2013. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Bocs még azt kérdezném az normális hogy a vérdugo fehéres szürke lett ma reggelre.?
2013. jan. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem igen, mert a fehérvérsejt fehér-szürke színű (pl. ha beszakad a körmöd és "kigyűlik")
2013. jan. 25. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!