Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hol végeznek altatäsos kezelés...

Hol végeznek altatäsos kezelést fogorvosnäl?

Figyelt kérdés

olvastam ,hogy többen félnek a fogorvostol.hät nälam jobban nem fél senki:(.elkéne mennem,nem fäj a fogam,de kettö fogon is van egy picike lyuk(amugy szépek a fogaim-elölröl ha mosolygok,semmi baja,szép fehérek).

meg alul az also fogsorom,elsö 4 foga,belsö része szuvasodik:(,és éjjel egy nagyon picike darab letörött belöle!!!azon az also részen ahol az iny is van:(!elkéne mennem fogorvoshoz,de borzalmasan félek,nem merek elmenni sem:(.mit csinäljak?altatäsost akarok,mindenképpen szerintem.hol lehet azt?egyöltalän altatnak pär fogért?


2009. ápr. 2. 11:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az altatás veszélyes dolog, még szájsebészeti műtétre sem altatnak.

Ha gyorsan elmégy, semmit sem fogsz érezni. Érdeklődj a barátoktól tapintatos fogorvosról.

Nincs tőle mit félni, menj bátran! Ellenben az altatástól kell félni, mert nem mindenki ébred fel belőle. Az altatás nem vicc.

2009. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ne mindenki ébred fel??ez most tényleg komolyan irod?te jo ég...:S!!pedig pont most talältam egy oldalt ahol altatnak kéRéSre.jaj istenem:(
2009. ápr. 2. 11:56
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem altatva csak a Rókusban csinálnak szájsebészeti beavatkozást. Ott kérésre altatnak, azt hiszem elfogadják indoknak azt, hogy félsz, de a felelősségvállalás a tiéd. És drága.


[link]

2009. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj egy fogorvossal! Pár semmi kis lyuk tömése nem fáj egyáltalán. Ha annyira félsz (akkor megnyugtat, de ha nem tud) akkor kérhetsz érzéstelenítést. De fölösleges.

Ha az injekciótól félsz, fújhat lidokaint hogy azt se érezd.

Legjobb ha megkérsz egy bátor barátodat, hogy kísérjen el. Ez többet és az altatásnál.

Tűzz ki magadnak vmit, ha hősiesen túléled, veszel magadnak egy új cipőt. Vagy egy szgépes játékot.

2009. ápr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott van a lyuk az ínynél, menj mielőbb, mert befele fog romlani, és később rosszabb lesz.
2009. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2009. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el az altatásost, nem lesz semmi gond, ne gondolj arra hogy fájni fog, nem fog egyáltalán, ha zavar a fúró hangja akkor vigyél mp3 lejátszót valami nyugis zenével, sokat segített nekem is, és oda se nézz mit csinál, szinte észre sem veszed és már kész is leszel. :)
2009. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Levendula, vagy levendula olaj szagolása csökkenti a félelmet. Mondd meg a fogorvosnak hogy félsz. Jobban vigyáz akkor, mondja, mi következik, megnyugtat. Sokan félnek.
2009. ápr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez az altatásból nem ébred fel, mondjuk egymillióból egy, az is mondjuk egy eleve 50%-os műtétnél. Szájsebészeti beavatkozásnál nem hinném, hogy bármi gond lehet. Amúgy aki nem tudja mi az a félelem a fogorvostól, hiába akarja megmagyarázni, hogy mit csináljon. NEM MEGY. Pontosan tudom hogy érez a kérdező, én is ilyen vagyok. Arról nem is beszélve, hogy bármilyen idegen dolog kerül a számba, szétokádom a belemet ami sem a fogorvosnak nem jó, se nekem. Lehet ott akármit nézni.
2009. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
a pärom nemrég volt fogorvosnàl,és mondjuk ö azt mondta hogy (neki tömtek egyet),az ujfajta lézeressel csinälta a fogorvos,és hogy olyat érzett mintha nagyon hideg lenne,de elvileg semmi többet(nem csiszolta vagy mi,hanem mind lézeressel csinälta,és igy nem volt az a hülye idegesitö furo hang sem..én akkor is ugy félek:(.de egyre jobban bätorkodom elmenni,igy a välaszaitok utän.
2009. ápr. 2. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!