Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megoldható az, hogy SZTK-n...

Megoldható az, hogy SZTK-n belül ne a körzeti fogorvosom vizsgáljon, hanem más SZTK-s fogorvos?

Figyelt kérdés

A körzeti fogorvosomhoz jártam, betömte jópár lyukas fogamat, de ami miatt ténylegesen odamentem az az volt, hogy barnás csíkok vannak a fogaim fölső részén, meg nem valami szép látvány ahogy a fogaim kinéznek, még jópár dolog hibás rajtuk. Ő ott azt mondta hogy ezek zománchibák és nem lehet velük mit kezdeni, de ezt valahogy nem akarom elhinni, úgy éreztem hogy csak nem akar vele foglalkozni vagy valami, mert persze ilyen fogra kenhető valamit el akart adni utána 8000FTért, hogy ez nem tünteti el őket de valamit segít rajtuk. Szóval hagytam a fenébe.

Ez volt májusban, azóta nem voltam fogorvosnál, a fogaim nem fájnak meg sztm rendben is vannak, de esztétikailag továbbra is ,,undorítóak"...


Szóval az lenne a lényeg, hogy elmehetek e valamilyen más SZTK-s fogorvoshoz, aki megvizsgál és megmondja a dolgokat? Szóval akit támogat a TB kártya és a dolgok egy részét ingyen végzi.


Köszi előre, 15/F.


2011. aug. 22. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Esztétikai hiba kezelését nem támogatja a TB azt más fogorvos se csinálja ingyen.A nem körzeti fogorvosnak meg mindenért fizetni kell!A TB csak a szerződött körzetben lakót támogatja.
2011. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem.:/ Hát ezt nem jó hallani, mert eléggé rosszul állunk anyagilag, aztán magánfogorvosra nem hiszem hogy lenne pénz.

Egy megközelítőleges árat tudsz mondani esetleg, hogy egy magánfogorvos átlagosan mennyiért végez el egy egyszerű vizsgálatot?

2011. aug. 22. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom én utoljára húzattam a körzetivel, az ingyenes.
2011. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem olyan borzasztó drága. Főleg egy vizsgálat. Ha jó arc, akkor nem is kér érte semmit, akkor meg pláne, ha megállapodtok valamilyen kezelésben. De ha csak megvizsgál és felír valamit, az nem kerül sokba. Meg ha azt mondja, hogy ezt meg ezt lehet vele csinálni, akkor is mondhtod, hogy inkább nem kéred a kezelést. Vagy hogy majd meggondolod még. Egy vizgálatért nem hinném, hogy elkérne egy-két ezernél többet, ha nem mész annyira elit helyre. De mondom, még az is megeshet, hogy ingyen megnézi.

Én már régóta csak magánrendelésre járok, mert így megválogathatom, hogy ki kezelje, barmokat nem engedek hozzányúlni. Ami nálunk az SZTK-ban folyik az kriminális.

2011. aug. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha pl. pesti vagy és egy adott körzeti SZTK-ban több fogorvos is rendel, akkor nyugodtan mehetsz máshoz, én nálunk (XIV. ker) mindig ahhoz mentem, akinél kisebb volt a sor és a volt barátom is váltogatta az SZTK-s fogorvosait (X. ker), mert nem volt megelégedve velük. A magánorvosok árai változóak, Pesten 2.000-10.000 Ft, esztétikai beavatkozásokat viszont nem támogat a TB, mint ahogyan ezt már előttem is írták.
2011. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!