Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van különbség a klinikákon és...

Van különbség a klinikákon és a magánklikinákon kapott harapásemelő sínek között?

Figyelt kérdés

Röviden: erős éjszakai szorítás miatt eléggé begyulladtak az állkapocsizületeim. Nagy nehezen a második mintavétel után kaptam egy harapásemelő sínt, de a neten keresett képek alapján nem erre számítottam. Érzésre is rendkívül kellemetlen, mert torlódnak a fogaim, de addig nem lehet kiszedni a bölcsességfogakat, amíg nem jön rendbe az állkapocsizületem, ehhez pedig harapásemelő kell (ördögi kör).

Szóval most van egy olyan harapásemelőm, ami igencsak vastag, nagyon szorul a fogaimon és pár perc használat után a levétel után elég sokáig sajognak is a fogaim (nagyon nyomja).

Én képeken olyan "készüléket" láttam, ami pontosan a fogsort öleli be, semmi része nem nyúlik a szájpadlásra (nekem ezzel is gondom volt, rendkívül le kellett csiszolni a szájpadlásos részt, mert folyamatosan öklendeztem).

Ilyet vártam:

[link]

Bele nem merek gondolni, h egy átaludt és átszorított éjszaka után mennyire is fognak fájni a harapásemelőbe szorított fogaim és h egyáltalán le fogom-e tudni venni (a doki is nagyon erőltette a levételnél).

Van olyan, akinek van összehasonlítási alapja? Érdemes lenne elmenni magánba és fizetni vagy ott is ugyanilyen "batár", fájdalmas valamit kapnék?


2011. aug. 31. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy fogorvos csinált harapásemelőt kb 2 perc volt az egész. Olyasmi volt mint egy protkó, csak gumiból...

kb 2 hétig hordtam és rendbe jöttem.

Olyan volt mintha gyúrmát dugott volna a számba... végül az megkeményedett valamennyire azt hasznaltam. megfelelt a célnak.

2011. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem olyan mintavétel volt, h egy hatalmas "mintát" telenyomtak valami anyaggal, azt felnyomták és mivel nekem hihetetlen érzékeny a torkom és mindenhova elért az a fura anyag, így végigöklendeztem mindkét mintavételt (szerencsére nem ettem előtte). És 3-4 nap múlva kellett visszamenni mindkétszer, akkorra készült el.

A tied hasonlít(ott) a belinkelt képen látható harapásemelőre vagy az teljesen más volt?

2011. aug. 31. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen más volt. Mondom, mint egy protézis, csak a "forditottja" pont illeszkedett a fogaimra. Sajnos most nincs nálam, de megmutatnám...

Nekem ismerősöm volt a fogorvosom, 2 perc alatt elintézte a problémámat. Egy kicsit sem fájt...

(Én azért kaptam mert kattogott az állkapcsom)

2011. aug. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia


Nekem is ugyan olyan harapásemelő sínem van mint neked. Viszont ahol nekem csinálták elmondták, hogy ha nagyon szorítja a fogamat felvétel után akkor azonnal vissza kell menni és csiszolni kell rajta.

Valószínű hogy nem csinálta meg rendesen mert nem szabadna hogy szorítson.

Szerintem akkor menj el egy magán dokihoz, aki szépen beállítja majd neked.

2011. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!