Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Pontosan mi a fog gyökérkezelé...

Pontosan mi a fog gyökérkezelés? Meddig tart, és nagyon fájdalmas?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lefúrnak a fog gyökerébe és kitisztítják, kiszedik az ideget, majd gyógyszeres tömést tesznek bele, ha nem fáj, pár nap múlva végleges tömés, ha fáj, akkor még tisztítják.

Nrekem kb fél óráig tartott és semmit nem éreztem, mert teljesen elzsibbadt az injekciótól, a második pucolásnál már nem kértem szurit, no az nem volt kellemes, de nem akartam azért az 5 percért 3 órát zsibbadni. :-)

2011. szept. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem 2 hétig kellett járni. Az 1. alakom maga volt a pokol semmi érzéstelenítőt nem adott az orvos meg se kérdezte. Előtte még röntgenre kellett elmenni. Aztán folyamatosan 2 hétig járnom kellett minden reggel. Azokból már semmit nem éreztem max 5 perc volt az egész. Aztán egyik nap megyek megkérdezi hogy vagyok? Mondom jól. Akkor betömöm. Na ott csinált a fogammal mindent amit lehetett de nem fájt. Ez tartott kb 40 percig. Aztán másnap röntgen majd vissza hozzá és véglegesen betömte.
2011. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
13 éves vagyok most megyek foghúzásra, azzal a fogammal amit gyökérkezeltek, d enemhasznált. Én nagyon félek a fogorvostól , szeeinrtem ennyire még senki nem félt mint én először mikor voltam. A gyökérkezelés egyeltalán nem fájt, mikor fúrt a fogam majd gyógyszert tett bele. :D pedig mindneki rinyál hogy fáj a fúrás stb, de nekem aki borzasztóan fél meg mindne fáj naki ami fog, hihetetlen módon nem fájt .D Most szorítsatok, megyek húzásra :S
2013. jún. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor csináltasd pl. altatásban

Nem fogsz érezni smemit

2014. márc. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
jav. semmit
2014. márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk még attól is függ, melyik fog
2014. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 moonlight25 válasza:

Nekem ma gyökérkezeltek, érzéstelenítés nélkül, meg sem kérdezte az orvos, hogy kérek-e. Annyira fájt az utolsó félóra, hogy amikor hazajöttem sírógörcsöt kaptam, pedig elég magas a fájdalomküszöböm. Ennyire még sosem fájt semmi. Tíz éve járok ehhez az orvoshoz, eddig mindig meg voltam vele elégedve, de ezt most nem értem. Most annyira fájt, hogy még most is folyik a könnyem. Másfél óra volt a kezelés. Előtte röntgen.

Kérdésem lenne, mivel holnapután kell visszamenjek, akkor is ugyanez a fájdalom lesz?

Az a baj, hogy már amúgy is 4 napja nem aludtam annyira fájt a fogam, amúgy két éve volt betömve. Most még mindig annyira fáj, hogy alig bírom. Mikor eljöttem kérdeztem, hogy miért fáj még mindig, erre annyi volt a válasz, hogy még érzékeny lesz.

2014. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!