Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás mennyi ideig tart?...

Foghúzás mennyi ideig tart? Mindenképpen fáj?

Figyelt kérdés
Hétfőn húzzák a fogam,levan törve és kiesett a tömés.Szájsebészetre megyek.Mennyi ideig tart maga a húzás?Tapasztalat?
2011. okt. 15. 16:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem tudok okosat írni, de ez nagyon változó. 1 éve húzták ki a jobb alsó bölcsesség fogamat és a művelet kb 2 óra hosszán keresztül tartott, akkora fájdalmat még életemben nem éreztem. 3 hete elkezdett fájni a jobb felső bölcsesség fogam is, gondolhatod milyen érzések voltak bennem mikor beültem a székbe. Izzadtam, remegtem, majdnem elájultam. Ehhez képest a doki 5 perc alatt kihúzta, semmi fájdalmat nem éreztem. :-)

A szájsebészet egyébként jó döntés, ne aggódj, minden rendben lesz! :-)

2011. okt. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó tapasztalataim vannak. Volt amelyiket érzéstelenítés nélkül húztak (annyira gyulladt volt). Féj az igaz, de akkor már amúgy is fájdalommal éltem napok óta, úgyhogy ezt már simán kibírtam.

Amikor pedig zsibbasztóval húztak, akkor semmit nem éreztem. Utána pedig mindjárt megnyugodott a szám...

2011. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 perc alatt megvolt... és egyáltalán nem fájt...
2011. okt. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
az érzéstelenító injekció az fáj, de rá félóra múlva a kivésés, kihúzás az már nem fáj, csak annyit érzel majd, hogy matatnak a fogadon.
2014. okt. 5. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
100%
Nekem az volt kellemetlen,hogy az asszisztens lefogta a fejemet,a doki meg csavargatta jobbra-balra a fogamat,a fog meg recsegett,és jajj,az a hang.Észre sem vettem,hogy kint van,annyira el votam foglalva a hanghatásokkal. Csak utána az érzéstelenítő miatt nem éreztem a fél állkapcsom:D
2014. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
58%
Kár szépíteni a dolgot. Személyes, pár nappal ezelőtti tapasztalatból írom, hogy igen. Minden esetben fáj! Nekem a jobb felső 5-ös volt hosszu ideje befyulladva már. Antibiotikum sem használt. 4 injekcioval zsibbadt el olyan szintre, hogy a doki neki mert állni illetve mire én megengedtem. Iszonyat érzés volt, iszonyat hangokkal. 35 percen keresztül ültem a székbe. 3 különböző méretű fogóval próbálkozott. Konkrétan ő is olyan erőt fejtett ki, hogy beremegett a keze. Sokszor megpihent a doki is bár már a húzás elején figyelmeztetett, hogy ez a fog erősebb, mint mi ketten együtt. Nem is kell mondanom hogy brutál módon megrángatott. A nyakam. A fejem fájt. Húzás elején 3 kis reccsenés (gondolom míg elengedte az álkapocs-csontot) aztána vége felé hatalmas "reccs" ... Az egyik foggyökér beletört a 3 közül. Egyelőre nem tudom mi lesz vele, mert azt mondta majd 2 hét mulva kiderülh begyullad-e vagy sem,de ő szerinte és előző tapasztalatokból ez annyira kis darab hogy 95%-ban nem szokott probléma lenni vele. Nade... Kijöttem a rendelőből.Hazaértem. 1,5 ora mulva teljesen elment az érzéstelenítő hatása. Na! Azt nem kivánom senkinek. Csillagokat láttam. Nem tudtam mást csinálni mint ülni az ágyamban és sírni amíg elkezd hatni a fájdalomcsillapító. Feküdni abszolut nem lehet, mert húzódik. Én konkrétan este lázas lettem. 3 óránként nyomtam magamba kettesével az erős fájd.csillapítót. Dagadás, szem alatti fájdalom az álkapocs miatt... 1 szonak is 100 a vege.. Nem leány álom....
2015. okt. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Már régi a kérdés, de biztos lesz olyan aki rákeres, és megtalálja ezt, úgyhogy leírom az enyémet.

Még januárban letört a fogamból egy darab, ami már amúgy is kissé lyukas volt. Februárra kaptam időpontot tömésre, de nem mentem el, mert beteg voltam. A tavaszi szünet elején (pont egy hete) elkezdtek kegyetlenül fájni, de én pont elutaztam, így a mai mentem fel a fogorvoshoz. A fogínyem bevolt gyulladva, így nem lehetett kihúzni. Nagyon megkínoztak, ahogy próbálta a doktor nő kihúzni. Nem ment, felírt nekem egy erős gyulladáscsökkentőt, amiből délutánig kettőt kellett beszednem, és elmenni a délutáni doktornőhöz. Hatott a gyulladáscsökkentő, kitudták húzni a fogamat. Szó se róla, fájt, de csak tíz másodperes volt az egész.

2016. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is leirom a tapasztalatom. Jobb alsó sorban, az utolsó előtti tömött fogam lett húzva hétfőn. Be volt gyulladva, két Lidocain után állt neki, szörnyű volt, csavarta, forgatta, minden amit el tudsz képzelni, beletörte, szörnyű fájdalom volt. Ma péntek van, kicsit elkezdett már az íny összehúzódni, van ilyen fehéres szürkés valami a közepében, a fogínyem fáj, az előtte és utána lévő fogam fáj, néha a fölső fogsor is. Van hogy annyira fáj, hogy megfájdul a fejem tőle, kettesével eszem a cataflam dolot, igaz hogy 20 perc alatt hat, de ilyenkor 20 percet sírok az ágyon mire elmúlik. Borzalmas!! A fogorvos Nem írt semmilyen gyógyszert, irattam Dalacint magamnak. Vigyázzatok a figaitokra
2016. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is leirom a tapasztalatom. Jobb alsó sorban, az utolsó előtti tömött fogam lett húzva hétfőn. Be volt gyulladva, két Lidocain után állt neki, szörnyű volt, csavarta, forgatta, minden amit el tudsz képzelni, beletörte, szörnyű fájdalom volt. Ma péntek van, kicsit elkezdett már az íny összehúzódni, van ilyen fehéres szürkés valami a közepében, a fogínyem fáj, az előtte és utána lévő fogam fáj, néha a fölső fogsor is. Van hogy annyira fáj, hogy megfájdul a fejem tőle, kettesével eszem a cataflam dolot, igaz hogy 20 perc alatt hat, de ilyenkor 20 percet sírok az ágyon mire elmúlik. Borzalmas!! A fogorvos Nem írt semmilyen gyógyszert, irattam Dalacint magamnak. Vigyázzatok a fogaitokra!!
2016. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Valtozo tenyleg mikor meddig tart egy huzas. Nekem a felso bolcsessegfogakat egyszerre huztak, kb 5 perc alatt megvolt. Semmit nem ereztem, de elotte az injekcio kellemetlen volt. Par honapra ra a balfelso 6os fogamat mentem huzatni, azt hittem az is hasonlo konnyu menet lesz. Tevedtem. Konkretan 30 percig huzta, fogta, csavargatta mar leizzadva az orvos a fogamat, nem akart kijonni. A noverke fogta a fejem, es idonkent pihenni is megalltak es 'ezt nem hiszem el' 'nem lesz semmi baj' mondatokat mormolt maga ele az orvos. Aztan beletorte 2 gyokeret is az inyembe de a tetejet kiszedte, mire ra kellett telefonalni a szajsebeszetre hogy sosben jojjenek le hozzam. Aztan 5 perc alatt nagy erolkodve a gyakorlott sebesz kollega kihuzta a gyokeret is. Soha nem szenvedtem meg ennyire orvosi szekben mint mikor ez tortent. Utana pedig ugy fajt a feje hogy 3orankent 2 db fajdalomcsillapitot szedtem.
2017. jan. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!