Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozásnál, hogyha...

Fogszabályozásnál, hogyha állandó fogszabályzót raknak fel akkor nintavétel előtt huzzák ki a fogadat (ha kihuzzák) vagy utána?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Utána, sőt az is előfordulhat, hogy a foghúzáskor maga a fogszabályozó is fenn van már több hónapja.
2009. máj. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszy a választ de azt nem értem ,hogyha már fennt van a fogszabi akkor hogyan huzzák ki a fogad mivel az mindegyiken rajta van...vagy nem??És olyan megoldás nincsen ,hogy ne huzzák ki a fogamat?
2009. máj. 7. 16:54
 3/14 anonim ***** válasza:

De, Damon-típusú fogszabival sok esetben meg lehet oldani foghúzás nélkül, de vannak olyan esetek, amikor annyira kevés a hely, hogy elkerülhetetlen a foghúzás a korrekt eredmény eléréséhez.


Fogat húzni pedig a kezelés közben is tudnak. Kiveszik az ívet (ami körbefut a fogsorodon), majd egy fogóval leszedi a kérdéses fogadon lévő brekettet (az a kis tappancs), ezután már "szabad" a fogad.

2009. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jahm értem,és az a Damon ugy kb. mennyibe kerül?
2009. máj. 7. 20:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nagyon változó, de drágább mint a hagyományos fogszabályozó. Az esztétikus kb. 180/állcsont, a fém olyan 130/állcsont. De tényleg sok mindentől függ, pl. a doki szakmai tudásától, az egyéb felhasznált anyagok minősőgétől, vagy hogy Pesten vagy vidéken jársz kezelésre.
2009. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azta 180....az kemény nekem osztálytársamnak 33.000-ért csinálták..és fém volt de egyébként fehérváron lakom ezért itt járok kezelésre!De hogyan lehet ennyire különböző a két ár?A doki miatt vagy mert maga a fogszabi drágább?
2009. máj. 7. 21:11
 7/14 anonim ***** válasza:
Az osztálytársad biztos igénybe veszi a Tb támogatást, viszont ez csak 18 éves korig jár, és csak a legalapabb készülékre vonatkozik a támogatás. A damon-típusút sajnos nem támogatja a Tb.
2009. máj. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Vagyis a doki miatt is és a készülék miatt is. :)

A dokit nem az osztálytársad fizeti, hanem a TB, és ő hagyományos fogszabit kapott (nem damont), ami azon felül, hogy olcsóbb is, még támogatást is kap rá.

2009. máj. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jaj, jól összehadováltam most itt mindent, de azért remélem érthető voltam. :D
2009. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja értem mostmár.Okés köszike!És még annyit hogy ez a damon miből különbözik a hagyományos fogszabályzótól?
2009. máj. 8. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!