Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit jelent ha "lüktet" a fogam?

Mit jelent ha "lüktet" a fogam?

Figyelt kérdés
Lyukas és néha érzem, hogy lüktet. Húzás lesz belőle?:S
2009. máj. 9. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora a lyuk.Ha csak kicsi, akkor betömik és kész.Sőt ha már nagy a lyuk, akkor is megtudják menteni a fogat, ha nincs darabokra törve.A lüktetés valószínűleg az előjele annak hogy hamarosan fellobban a gyulladás, és irtóra fog fájni!Én megelőzném, és elmennék egy dokihoz, vagy készítsz be 1 levél cataflam-ot!
2009. máj. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mész el minél előbb (pl hétfőn) fogorvoshoz, akkor növeled a valószínőségét, hogy húzás lesz, igen.

a lüktetés valóban annak az előjele, hogy nemsokára (napok múlva) baromira be fog durranni a fogad, és megbolondulsz, úgy fog fájni. ezt ne akard megtapasztalni, úgyhogy irány a doki!!

2009. máj. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
elég nagy a lyuk, de már fél éve érzem a lüktetést néha, de még nem durrant be
2009. máj. 9. 20:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog, hogy eddig még nem durrant be, de tudnod kell, hogy tényleg BÁRMIKOR bedurranhat.

irány a doki, ne húzd-halaszd, mert szarul jársz.

2009. máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tade ***** válasza:
100%
En egyik ejjel arra keltem, hogy annyira luktet a fogam, hogy megbolondulok. Szerencsere van a csaladban fogorvos, igy masnap rogton rohantam hozza. Megusztam haromszori gyokerkezelessel, bar nem sokon mulott, hogy nem tort darabokra. A fogorvosom szerint, ha meg vartam volna 2-3 napot, mar nem tudta volna megmenteni. Ugyanis, ilyenkor a fog alatti gyulladas nyomja fel a fogat, ezert erzed a luktetest. Ha nem mesz el azonnal, akkor nagy valoszinuseggel huzas lesz a vege. En nem ertem, hogy birod ki fogfajassal napokig.
2009. máj. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem fáj, csak érzem ahogy lüktet
2009. máj. 9. 22:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egy kemény "pukli" az ínyeden a fogad gyökerénél? Általában olyankor lüktet, ha már gyulladt a gyökér. És ha begyulladt a gyökér, a gyulladás előbb-utóbb átterjed a gyökér körüli szövetekre is. Ilyenkor lesz egy dudor a gyökérnél, amit már te is kitapinthatsz. Ha nincs puklid, nagy valószínűséggel nem kell kihúzni. Ha van puklid, általában húzás a vége, de esetleg még gyökérkezeléssel+rezekcióval megmenthető a fog. Mindenképp menj dokihoz, mert az biztos, hogy előbb-utóbb, de be fog gyulladni a fogad, és ha begyulladt, utána a gyulladás "megeheti" az egész fogágyad!
2009. máj. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

nem, nincs pukli az ínyemnél.

hát már hétfőn elmegyek, amúgy csak akkor fáj ha ráharapok, meg gyakran fáj a nyakam azon az oldalon ami szerintem a fogtól van, ugyh hétfőn megyek, igaz sztk-ba... meglátjuk

2009. máj. 9. 23:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Az ideg lüktet.Ha bedurran akkor gyökérkezelés vagy húzás,majd a doki meglátja!
2009. máj. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha lüktet egy fog, azt jelenti, hogy az idegkamra, azaz a fogbél gyulladásban van. ilyenkor gyökérkezelni szokták. menj el tényleg dokihoz, mert minél tovább húzod, annál valószínűbb, hogy ki kell húzni a fogad.
2009. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!