Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi az alapvető különbség a...

Mi az alapvető különbség a fogorvos, és a szájsebész között?

Figyelt kérdés
nagyon fájt a fogam, így hát elmentem fogorvoshoz. ott közölték hogy ez szájsebészet.. holnap kell mennem, és eléggé félek hogy fájni fog.. a kérdésem a következő: mi a különbség a kettő között, s jobb-e olykor a szájsebészet? és hogy mennyire fájdalmas egy fogkihúzás szájsebészeten??
2011. nov. 14. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szájsebésznek sebészi és fogorvosi szakvizsgája is van, és komolyabb eseteket tud ellátni. Nem fáj, mert érzéstelenítenek. Utána fáj, amikor kimegy az érzéstelenítő. Ne felejts el felíratni az orvossal valami erős fájdalomcsillapítót, mondjuk Cataflamot.
2011. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:
100%

Na, most ezt hogyan mondjam el, hogy ne félj még jobban... A szájsebészetet a komplikáltabb esetekre találták fel, kisebb műtéteket csinálnak ott. Pl. ha a fogad gyökere visszahajlik és a fogász nem tudja kihúzni, akkor elküld a szájsebészetre, ahol gyakorlatilag kiműtik.

Én még nem jártam szájsebészeten, de akik jártak, azt mondják, nem annyira kellemetlen, mint a fogorvos. Remélem, neked is ez lesz a véleményed. Bátorság!

2011. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

alapvetően minden fogorvostanhallgató tanul szájsebészetet is (gyakorlatban is), de nagyon gyakori, hogy azok a fogorvosok akik nem ebben specializálódtak nem vállalnak szájsebészi feladatokat. Ennek több oka lehet: vagy a fogorvos nem meri bevállalni,vagy nincs megfelelő felszereltség.

Sokszor van olyan, hogy a fogorvos megpróbálja kihúzni a fogat, beletöri és ezt már nem tudja megoldani. ez a betegnek is kellemetlen (a plusz idő és bonyodalom miatt), meg a szájsebészeten is az elrontott dolgot próbálják helyrehozni.

Sokkal egyszerűbb egyből ott kezdeni a dolgot, ahol minden esetben megtudják oldani a dolgot.

Nem tudom, hogy pontosan miért utaltak be, de szoktak érzéstelenítőt adni, ennek ellenére tompa feszítő érzésre kell számítani

2011. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek veletek, eszméletlenül félek. 20 éves vagyok ugyan, de 10 éve voltam utoljára fogászaton komolyabban.. ma voltam, elküldtek szájsebészetre, kérdeztem hogy az innyem felkell hogy vágják-e? mondta a fogorvos hogy nem, csak valami emelővel kihúzzák és hogy nem fog fájni mert adnak érzéstelenítőt.. de akkor is parok, nagyon hülye vagyok ehhez, és csak megkérdezném tőletek, hogy ugye ennek a dolognak köze sincs a gyökérkezelésekhez, és az idegek kiöléséhez? mert akárkitől is hallottam, mindegyik azt mondta, hogy érzéstelenítővel is az fájt a legjobban fogászaton..

a fogamnak "csupán" annyi baja, hogy a bal hátsó nagy örlőfogamon a lyuk már teljesen belerohadt szinte az innyembe.. :S:S és hát, nagyon parázok .. .. de már muszáj lesz, mert nagyon fáj, halántékom lüktet, és zsibbad a fél arcom :S

2011. nov. 14. 21:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Szájsebész is fogorvos, csak ő pl. nem fog- és szájbetegségek/fogszabályozás/gyermekfogszakorvosnak szakosodott, hanem szájsebésznek. Ne aggódj, a lehető legjobb kezekben leszel, ők pontosan ilyen esetekre specializálódtak az 5 év után még 3 évig!
2011. nov. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem az ínyem vágták fel annak idején a szájsebészeten, mert nem tudott kibújni a bölcsességfogam. én is meg voltam ijedve, hogy borzasztóan fog fájni, de végül egy kis feszítésen kívül semmit nem éreztem. utána már jobban lüktetett, amikor az érzéstelenítő hatása elmúlt, de fájdalomcsillapítókkal 2-3 nap alatt elmúlt a nagy fájdalom és viselhető volt. szóval szerintem ne tarts ettől, nem fog jobban fájni, mint egy átlagos foghúzás, ahol szerintem inkább a hang meg a nyomás az, amitől megijednek az emberek, nem pedig a tényleges húzás közbeni fájdalom, mert olyan nem nagyon lehetne, ha szakszerűen vagy elérzéstelenítve.
2011. nov. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Gondolom időpontot kaptál a szájsebészeten.

Nekem tegnap húzták ki a fogam szájsebészeten és iszonyatosan fájt!Azt hittem ott maradok pedig érzéstelenítve volt:(

Készülj fel,én is nagyon féltem de jobbra számítottam,mindenki azt írta itt hogy ne fogok érezni semmit ha nincs begyulladva a fog...persze...!!!

2011. nov. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A tipikus rovar és bogár esete, minden szájsebész fogorvos, de nem minden fogorvos szájsebész.
2011. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!