Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy előzhető meg a fogkő...

Hogy előzhető meg a fogkő kialakulása? FONTOs!

Figyelt kérdés
Most szedtek le nekem egy szép réteges fogkövet; szóval nem szeretném ha megint ilyen vaskosan jönne vissza...Van rá valami mód, hogy abszolút ne alakuljon újra ki?
2011. nov. 28. 15:19
1 2
 1/12 tekike99 ***** válasza:

szerintem nem nagyon. félévente el kell menni és leszedetni, ha kell.

az se igaz, hogy rengeteg fogmosással megelőzhető, egy volt barátom állandóan mosta a fogát, szinte minden evés után és mégis volt neki.

2011. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Van legalább valami öblögető vagy valami, ami legalább lassítja a fogkőképződést?

2011. nov. 28. 21:20
 3/12 anonim válasza:
Hogy szedték le a fogköved? Hogyan zajlott a beavatkozás?
2011. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egy csövet dugnak a szádba+egy fogkőleszedővel gyakorlatilag lekaparja a követ a fogról...Piszok paráztató hangja van,de nem fáj,max kellemetlen picit :/ A készülék vmi ilyesmi: [link]

Engem most az érdekelne,hogy előzhetem meg h újra kialakuljon.?

2011. dec. 13. 15:30
 5/12 tekike99 ***** válasza:
tegnap volt a párom pont emiatt a fogdokinál. na ez a fogkő dolog azért van, mert ott van alul a nyálcsatorna. megelőzni teljesen nem lehet, de a doki azt tanácsolta, hogy fogmosáskor ott kezdjük a tömény fogkrémmel a fogmosást és utána haladjunk a többi irányba, akkor jobban közömbösíti.
2011. dec. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem évek óta nem képződött újra.Nagyon alaposan mosom a fogamat,külön figyelve a beül/alul és a belül/fölül az első fogaknál való tisztításra(függőlegesen tartva a kefét).Ez megakadályozza a fogkő újraképződését.Persze a nyál összetétele és termelődése valószínűleg mindenkinél más és ez is számít,de nekem ez 100%-ban bejött.Előtte nem figyeltem úgy erre a részre.
2011. dec. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

"(függőlegesen tartva a kefét)"

Miért fontos, hogy függőlegesen tartsuk a a fogkefét?

És a fogkefét vízszintes irányba mozgatod?

2011. dec. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha a fogkő miatt lehúzódott az íny,az visszahúzódik,esetleg van bármiféle kezelés rá(+az mennyibe kerül ha van) ?
2012. ápr. 12. 08:00
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem húzódik vissza az íny. Ezt hívják ínysorvadásnak. Innentől vigyáznod kell, ne húzódjon még lejjebb, mert akkor elveszíted a fogadat! Használj Paradontax-ot! Nagyon jó fogkrém, bár kicsit húzós ára van!
2012. ápr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És nincs valami kezelés rá?
2012. ápr. 12. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!