Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés utáni enyhe...

Gyökérkezelés utáni enyhe feszítős érzés a fog felett normális?

Figyelt kérdés
Az egyik felső fogamat gyökérkezelni kellett, mert bedagadt miatta a fogam felett a fél arcom, és ha megnyomtam eléggé fájt. Kifolyatták belőle a gennyet, egy héten át jártam fertőtlenítő gyógytömésekre, illetve azok cseréjére, kaptam antibiotikumot, amire végül szépen lement a maradék duzzanat is. Tegnap viszont letömte véglegesen, kérdeztem tőle hogy normális-e hogy az orrom mellett, alatt még érzek feszítő érzést vagy csomót mintha lenne ott még valami, de cska akkro ha lehajtoma fejem vagy összeráncolom a számat úgymond. Azt mondta ez normális elfog múlni, de engem akkoris aggaszt. Azóta nem lett rosszabb, de ugyanúgy maradt ez a feszítő érzés. Most olyan ha az orrom mellettmegnyomom az arcom akkor nagyon kellemetlen (nem is fájalom, csak kellemetlen) feszítő érzést érzeklesugárzódnia fogamhoz.
2011. dec. 22. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Kéne még szedned rá antibiotikumot, de szerintem ne nagyon hajtogasd a fejed, és fejts ki belső nyomást, mert ha iylen komoly gyulladás volt rajta, akkor elég könnyen bevérezhet, ami újabb gyulladáshoz vezethet a bepangó vérömleny miatt..
2011. dec. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen!

Kb egy hétig kellemetlen, aztán enyhül minden nap. Végül el is felejted az egész kellemetlenséget.

2011. dec. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy kicsit túltömte a gyökércsatornát. Max. 2-3 hét alatt rendeződnie kellene.
2011. dec. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet még maradt benne gyulladás, és úgy zárta le. Kis cseresznye szerűséget érzel ott?
2011. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Olyasmi, cseresznye szerűséget, de mára mintha apadt volna és nem érzem meg nem feszít annyira, de majd holnap is írok feltétlen hogy tényleg hogy áll. Úgy néz ki most javult!
2011. dec. 23. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Írd le mindenképp. Remélem csak a kis maradék gyulladás, ami lemegy tényleg pár nap alatt. Azonban az is előfordulhat, hogy kialakult ott egy ciszta. Akkor nagy rá az esély, ha csak nő az a kis cseresznye, amit ott érzel. Meg ahogy érzed, hogy fáj, mintha nőne. És, ha feldagad tőle a szád is már, akkor irány az orvos. Remélem, hogy semmi gond nem lesz! Majd írd le, hogy miújság.
2011. dec. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lement végül pár nap alatt, és a sors iróniája, hogy azért tudom ezt megírni, mert a mellette lévő másik fogammal is ugyanígy jártam, és ismerős volt a saját kérdésem... És aztán kiderült hogy belépve tényleg az enyém volt. A történelem ismétli önmagát...? :D


Ugyanígy jártam a másik fogammal, és a lényeg az hogy leapadt a gyulladás mind a két alkalommal. 3 napja voltam gyökérkezelésen a jelenlegivel, 2 napig eléggé sajgott, fájt az ínyem felette, nem is maga a fog de kocogtatásra még a fog is. A mai nap már csak feszül egy kicsit, de úgy érzem el fog múlni, még majd mennem kell záró tömésre a héten.


Szóval akinek ilyenje van ne ijedjen meg, idő kell míg "gyógyul" a fog.

2020. okt. 12. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!