Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon sok gond van a fogammal...

Nagyon sok gond van a fogammal. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Álltalános iskola óta fogorvoshoz járok minden évben.Évente legalább 10 lyukas fogam van.Épp fogam nincs .Szétfurkáták,ki húzgálták.Van már 6 koronám.26 éves vagyok és alig van már rágó gogam.Ahol van felül,ott alul nincs.Már enni sem eszek pl uborkát,savanyúságot,kenyérhajat...stb.Jelenleg is fáj 3 is amikor rágok velük. Sajna anyagilag nem állunk ugy,hogy meg tudjam csináltatni. Naponta 2x mosom a fogaim,sajna anyumtól örököltem ezt a rossz fogazatot.Nagyon szégyenlem magam ,mert már elöl is nagyon romlanak.Szerintetek mit csináljak?
2009. máj. 26. 11:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A fogorvosom azt mondta,hogy minimum 300 000 ft lenne.Hát 3 gyerek mellett örülünk ha megélünk.
2009. máj. 26. 11:52
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne évente járj fogorvoshoz, hanem gyakrabban, kb.:3 havonta. Akkor még időben lehet segíteni a lyukakon.
2009. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne.:300 000 Ft? A protézis? Vagy a sok tömés? Magándokihoz jársz?


Az első vagyok.

2009. máj. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tömni már nem igen lehet,esetleg 1 v.2 -t.Pótolni kell már.Rágo fogaim már csak a bölcsesség fogaim vannak meg,de azok is már lyukasodnak.
2009. máj. 26. 12:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyakrabban kellene fogorvoshoz járni ha rosszak, én is apámtól örököltem, minden fogam rossz jelenleg. Amit betömtek is kilyukadt újra. Elől meg törik ha valami keményebb dologba harapok. 24 vagyok. Nem nagyon van mit tenni. Ha már legkisebb gond is van vele fogorvoshoz kell menni amíg meg tudja csinálni. Ez lenne a megoldás. Persze nekem sincs pénzem rá, még az sztk-sra sem.
2009. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kéne végeztetni egy átfogó orvosi vizsgálatot (vérkép, pajzsmirigy, hormonvizsgálat, góckutatás) mert nem normális, hogy megfelelő ápolás mellett ilyen drasztikusan romlanak a fogaid. először tehát azt léne tisztázni, hogy a genetikai okokon kívül mi áll annak hátterében, hogy ennyire sérülékenyek a fogaid. gondolom, ez az ár, amit írtál, magánrendelő, nem TB általi. a szükséges fogászati kezeléseket, pótlásokat elvégzik neked TB által finanszírozott rendelőben is, jóval olcsóbban. ülj le a családdal, és beszéld meg velük, hogy fiatal nő létedre ilyen katasztrofális állapotban lévő fogazattal nem maradhatsz. a fogadira még nagyon sokáig szükséged lesz, szóval ha meg is kell húzni odahaza a nadrágszíjat a kiadásaitokat illetően, a fogaidat rendbe kell hozatnod a saját érdekedben. ez nem luxusnyaralás kategória, amit szerény körülmények közt nem engedhet magának az ember, itt a te egészségedről van szó, amit a családnak meg kell értenie! vannak olyan rendelők, ahol akár részletfizetést is kérhetsz.
2009. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utoslsó vagyok: csak feltételeztem, hogy nő vagy, ha mégsem, bocsi:) de akár ffi vagy akár nő, rendbe kell hozatnod a fogaidat.
2009. máj. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Hasonló helyzetben vagyok, nekem 3-6 millióból jönne ki a fogam!!! De nekem komplett minden fogat cserélni kellene, az összeset. Nem lyukas, viszont úgy fáj mind, hogy beleőrülök... de már kezd lyukadni is.

Ráadásul mennyi időbe is telne, mert egyszerre nem lehet ennyit húzni stb...

Szóval én már csak ezért dolgozok majd egész életemben :s

Nem tudom mi a megoldás, neked annyira nem is drága, én örülnék ha ennyiből kijönne. Tudom, ez nem vigasztal... :( Esetleg ha tudtok vegyetek fel majd (ha jobb lesz a gazdasági helyzet) hitelt. Nem lesz könnyű visszafizetni, de legalább végre megnyugodhatsz és soha többet nem lesz gond a fogaiddal.

Nekem is alig van étel/ital, amit fogyaszthatok, nagyon rossz így. Még fiatalabb vagyok nálad, nekem középsuli óta vannak gondok...

Ha tudsz járj jobban utána a dolgoknak, másik fogászat stb. Hátha van még megoldás, legalább pár évre amíg gyűjtesz egy kis pénzt.

Tényleg együtt érzek veled, nekem is kínszenvedés minden napom a fogaim miatt. Társaságba is kín menni, mert nem ihatok pl. kólát sem meg semmit mert nem bírok! Akkor, ha olyat főznek magyarázkodnom kell miért nem kóstolom meg... rettenetes dolog ez. Szerintem nagyon megérné összeszedni a pénzt, és megoldást találni. Még fiatal vagy, pár év múlva már nem is emlékeznél rá és nem lenne gondod vele. Sok sikert kívánok Neked.

2009. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sztk.s rendelésen mondták,hogy 300 000 lenne az ára,és az még csak elő fél porcelán.Sajnos nekem is mind rossz. Mindet csináltatni kellene,egyik sem tömethető már.Az orvos szerint az eggyik oldalra már pótolni sem tud mert nincs mihez kapcsolnia. A családba senki nem áll ugy ,hogy kérhetnék,hitelünk meg már van annyi,hogy alig győzzük.

Megelégednék már azzal is ha nem fájna és a kirakat rendben lenne.

2009. máj. 27. 08:51
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak velem együtt van 3 gyermeke, (nem szemrehányást akarok tenni) De, szerintem menj el a fogászatra és csináltasd meg mert az nem fog jobban esni ha majd büdös lesz a szád a fogaktól meg ilyenek... Én sem akarok- akartam elmenni fogászatra de inkább elmentem mielőtt szájsebészetre kellett volna menni! Nekem speciális fogszabályzó kell majd ami 100.ezer forintba lesz benne, anyukámnak 10 műfoga van azaz protkója amit rálehet csatolni a másikra, és fölül mind koronás neki! Már nincs is semmi baja a fogának ő 2 havonta megy el fogorvoshoz megnézetni! És mivel mégcsak 26 éves vagy szerintem megér annyit az ápoltság és a szépség amennyit mondtál! Én minden nap a fogászaton vagyok na jó 3 napinta kb.: mert, tömik égetik meg húzzák a fogaimat, meg mindtátvesznek! És én még csak 12 éves vagyok! Menj el! Én ezt javasolom!
2009. máj. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!