Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem szabad rágózni...

Miért nem szabad rágózni állandó fogszabályzóval?

Figyelt kérdés
Az írjon tapasztalatot lehetőleg akinek van/volt.
2012. jan. 23. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

van fogszabim és suliba sem merek nagyon enni, mert a sima kenyér is úgy beleragad hogy csak az ujjaddalm tudod kiszedegetni, nyelvel kissé necces


de sztem ha szabályos fogat akarsz ne ez tartson vissza hogy húú nem lehet rágozni, bár van olyan is aki simán rágózik

2012. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem szabad, mert az állandó rágás nem tesz jót az állkapocsnak. Ne kérdezd miért, de nem tesz jót.

A másik, hogy beleragad, és kellemetlen. A harmadik, hogyha úgy ragad bele, akkor leeshet brekett, és gyűrű is. Nekem az utóbbi történt meg, azóta nagyon ritkán rágózom. :D Hidd el, kibírható a rágó hanyagolása.

2012. jan. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
60%
nekem 1,5 éve van, az elejétől kezdve rágózok, nem történik semmi, ne aggódj, ha nem viszed előre a rágót, akkor is csak annyi,hogy beleragad előre, de azt ki tudod szedni. ha teljesen normálisan rágózol,akkor nem lesz baj ;)
2012. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem 3,5 hónapja van, az elsõben nem mertem, de azóta simán rágózom. Csak arra kell vigyázz, hogy ne ragadjon bele.

16/L

2012. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2,5 éve van, és a rágótól eddig soha semmi baj nem történt. Az orvosom sem mondta, hogy ne rágózzak.
2012. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem is mondták, hogy ne rágózzak, de simán lehet. Szerintem csak azért mondják, hogy ne ragadjon bele.
2013. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
4 napja tették nekem fel azt mondták nem szabad rágóznom. :(
2014. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!