Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogszabályzó felragasztása...

A fogszabályzó felragasztása után mennyi idő múlva lehet pl. kenyérhéjat enni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 30. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon pici a fájdalomküszöböm, szóval nekem kb. 2 hét volt.
2009. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Felragasztás előtt úgy lakj jól, hogy aznap már nem ehetsz sokmindent, legfeljebb egy kis levest.


A felragasztás utáni napon már megköt rendesen a ragasztó, és nyugodtan ehetsz már szinte mindent.


Hidd el, tapasztalatból mondom!

2009. máj. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egy hétig csak joghurtot ettem kb...:S nem bírtam rágni, nekem alsó fölső volt. Az a cement(azt hiszem így hívta a fogorvos) amivel felragasztotta a foggyűrűket ráment a fogam rágófelületére is az nagyon rossz érzés volt, meg hát ugye fájt is rendesen. De nem ez volt a legfájdalmasabb a fogszabályzásom 4-5éve alatt. :S
2009. máj. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat.Csak annyi hogy nekem fel van ragasztva de feszít, és ha harapni akarok akkor fáj.Kicsit keményebb dolgotat a hátsó fogaimon már tudok enni, de ez a feszítés el fog múlni?
2009. máj. 30. 10:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én keményebb dolgokat olyan 3 hét után tudtam enni, harapni viszont csak most, 9 hónap után tudok minden fájdalom nélkül.
2009. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.


A feszítés néhány hét, legfeljebb néhány hónap múlva el fog múlni, de akkor meg a fogdoki rak be másik drótot, ettől kicsit megint fog húzni.


Ha a hátsó fogaiddal tudsz enni, egyél azokkal, de vigyázz, hogy ne nagyon rágós, ragacsos kajákat, mert lehet, hogy leszedi a fogszabályzó "koronáját"! Velem is ez történt amikor Toffifee-t ettem karácsonykor... xD


Meg a hátsó fogaidat nem nagyon fogod tudni megmosni, mivel körbe van véve a szabályzó fémkoronájával ami hátul tartja, illetve húzza a fogaidat, emiatt nekem be kellett tömni azokat a "koronás" fogaimat mindkét oldalon.

2009. máj. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

hát nekem is van most egy olyan 3 hete és nelem ahogy rátette ettem egy tál popcornt és nem lett semmi bajom:D

sztem ez attól is függ hogy miylen erősek a fogaid.első 3-4 nap próbálj meg enni pürésebb ételeket,vagy reszelt ételeket,mert elöl nem tudsz majd se harapni meg se rágni.elnyomja a fogaidat az a lényeg.de uttánna majd megszokod és jöhet bármi csak rágó ne!!de azt télleg ne!

északa nemfog zavarni,meg zstem napközbe se.

:D sok sikert hozzá:)vagymitkellilyenkormondaniXD

2009. jún. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elég nehezen, de a felrakás után 2 nappal próbálkoztam. Végülis sikerült, de normálisan kb. 1hét volt.
2010. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem hétfőn tették fel és kb 2 napja tudok enni ilyen keményebb kajákat. vagyis két napja fájdalom nélkül :D
2010. jún. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én csak most kaptam fogszabályzót, valószínűleg 9 év alatt sokat fejlődtek, mert én gyakorlatilag ragasztás után tudtam fájdalom nélkül enni pl. kiflit. Persze óvatosan harapom, féloldalasan, de amiatt, mert félek, hogy elenged a ragasztás (rögzített, porcelán). A doktornő azt mondta, hogy ez könnyen előfordulhat, mivel a levétel is csak sima feszítéssel fog történni, így nem lehet nagyon erősen ráragasztani.
2019. márc. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!