Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elképzelhető h valakinek...

Elképzelhető h valakinek genetikailag sárgák a fogai? Tehát bárhogy is ápolja a fogait, mesterséges beavatkozás nélkül nem lesznek olyan fehérek mint némelyeknek?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 02:20
 1/5 anonim ***** válasza:
nem hinném... de nem értek hozzá
2012. febr. 4. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy alapból elvileg mindenkinek fehérek lennének a fogai, de az ételektől(répa, paradicsom, stb.) és italoktól (üdítők, kávé, stb.), dohányzástól elszíneződnek. Akinek feltűnően fehér, az valószínűleg nagyon vigyáz rá, vagy valamilyen fogfehérítő eljárást alkalmaz.
2012. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt kevesen tudják, hogy maga a fogzománc átlátszó, ezért a fogak színét az alatta levő dentin színe adja, ami enyhén sárgás színű. Elképzelhetőnek tartom, hogy létezik olyan genetikai variáns, hogy valakinek sárgább a dentinje, de első körben mindenképp a különféle felrakódásokat és külső elszíneződésket (kávé, cigi stb.) kellene kizárni.
2012. febr. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy a lányoknak sokkal fehérebb fogai vannak általában, mint a fiúknak (persze van kivétel is). Ez is genetika lenne?
2012. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy vannak alapból fehérebb és alapból sárgásabb fogú emberek, szóval igen.
2012. febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!