Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőttkori fogszabályzás....

Felnőttkori fogszabályzás. Mennyire ciki/nem ciki?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnyák a fogaim. A fogsorom felett nőtt ki szemfogam, stb. Nem mentünk el vele időben fogorvoshoz, így mostanra már méregdrága lenne, mivel elmúltam 18 éves, és nagyon úgy néz ki, hogy már csak magamnak tudnám fizetni, ha összegyűjtök rá. Kinek milyen tapasztalatai vannak a felnőttkori fogszabályozással kapcsolatban? Mennyire szabályozhatók nehezebben a fogak ilyenkor? Megszóltak érte?


Kéne egy kis önbizalomnövelő, mert félek kicsit tőle. :(

Köszi a válaszokat.

19/L


2012. febr. 15. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, én is akarok majd, pedig 23 vagyok :D gyerekként mindig azt mondták, hogy áhh nincs gond, csak szépészeti hiba. Nyugi, ismerősöm 45 évesen csináltatta meg ;) egyáltalán nem ciki.
2012. febr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen problémám van, mint neked... :( Horror ára van a fogszabályzásnak, mondjuk én úgy vagyok vele, hogy ennyi idős fejjel akkor már valami nem láthatót választanék (mondjuk ami a fogak belsején van), mert mégse nézzek ki 15 évesnek, de ugye a belső sokkal drágább...

20L

2012. febr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
18 leszek mikor felkerül a fogszabályzó, nem érzem cikinek, gondolj bele, leszedik és a mosolyod milyen gyönyörű lesz. Ne érezd gáznak, akkor mások sem fogják, ja és ne takargasd, mosolyogj vele bátran :D. Én már várom. Mikor lenne meg neked a fogszabályzód? (nekem még 4 hónap)
2012. febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ooo, nekem nagyon sokára... Majd mikor lesz saját keresetem, és tudok gyűjtögetni... :(( Pont ezért is kérdeztem, hogy felnőttkorban milyen, pl. 25 évesen, mert lehet, hogy csak akkor lesz alkalmam rá...


Ha már rajtam lesz repesni fogok az örömtől, és onnantól kezdve ismét teliszájjal mosolyognék, és nem szégyellném, csak az zavarna, hogy ilyen korban mennyire gyakori, szokatlan, és mennyire szólnának meg érte. Vagy, hogy mennyivel hosszabb ideig kell fenthagyni, mint például egy 14 évesnek, akinek még jobban mozgathatók a fogai, és amíg neki 1 évig lenne fent, lehet, hogy nekem 2 vagy még annál több időre is fent kellene hagyni..


Bocs a kisregényért, csak ez most nagy aggályom.

2012. febr. 19. 10:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia megint, az utolsó hozzászóló voltam, szerintem elég gyakori egyik ismerősünk 40 évesen rakatta fel(akkor volt neki lehetősége) 2 évig volt fent és teljesen rendbe jött, mondjuk szerintem, az nem kortól függ, hogy mennyi ideig lesz fent, hanem mennyi mindenen kell javítani, korigálni.
2012. febr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fancsu:) válasza:
ha zavarna , hogy fogszabid van a korodhoz képest ( bár szerintem egyáltalán nem gáz) akkor csináltass esztétikusat , persze csak ha a pénztárcád megengedi . sajnos ez kicsit drágább a fémnél.és egyépként kb dupla annyi idő lenne a hordási idő , mert mikor befejeződik a fejlődésed , tehát már nem nőssz stb.. akkor kialakul a majdnem végleges állkapcsod , fogsorod , igaz csak későb nő ki a bölcsességfogad de az mind1.tehát akkor emiatt már sokkal nehezebb korigálni mint egy tizenévesnek , akinek még könnyen korigálhatók a fogai.ennek ellenére szerintem ha zavar a fogad kinézete, akkor mindenképp csináltas , és hidd el , egyáltalán nem ciki
2013. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!