Detritus lehet?

Figyelt kérdés

Üdv!


Már régóta küszködük a kellemetlen lehelettel.Reflux,rossz fogak kizárva.A napokban észrevettem,hogy a garatmandulámon van jó pár fehér pötty.Kinyomkodtam őket és genny jött belőlük.Azóta csak egy-két kis fehér pötty van a mandulámon.

Ha megérintem a garatmandulámat és utána megszagolom az ujjamat kellemetlen szagú lesz.Genny nem jön belőle,csak ha erősen megnyomom.Anélkül,hogy genny jönne ki belőle is büdös lesz az ujjam.

Ha elmegyek gégészetre,van rá esély,hogy kiszedik annak ellenére,hogy csak két,három darab kis genny csap van rajta?


Válaszokat előre is köszönöm!



2012. márc. 4. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha gyakran van mandula gyulladásod, javasolni fogja a gégész szakorvos az eltávolítását.
2012. márc. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nekem is ugyanez a problémám, lassan 1 éve. Pont ma álltam neki úgy igazán utána nézni, hogy mi is történik velem valójában. Nekem talán annyiban más, hogy csak az egyik mandulámon észlelem a fehér foltokat, a másik teljesen egészséges. Olvasgattam fórumokat, orvosi véleményeket és a lényeg annyi, hogy a detritus nem genny, hanem ú.n. törmelék. Ez a mandula szerkezetéből adódó (kesztyűujjszerű bemélyedések vannak benne) dolog, és az ott felgyűlő törmelék időnként kiürül.

Teljesen megszüntetni tényleg csak a mandula kivételével lehet. Mindenesetre a fül-orr-gégész többet tudna segíteni és mondani ez ügyben.

2012. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!