Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az afta mitől alakul ki?...

Az afta mitől alakul ki? Fertőző? Van ellene valami megelőző módszer?

Figyelt kérdés

2012. márc. 14. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Én úgy tudom, hogy fertőző, irtózatosan fáj, és azokat a fehér "hólyagokat" ne kapargasd.
2012. márc. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

NEM fertőző!

Az immunrendszert szokás okolni a kialakulásáért, de a pontos oka ismeretlen, így gyógyszer sincs rá.

2012. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lerobban a szervezet pld stressztől és akkor alakul ki. Multivitamin szedésével lehet megelőzni.
2012. márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Az afta, az én véleményem szerint (én is folytonosan benne vagyok, lekopogva mostanában nem) az afta=szájfertőzés, én avval előztem meg, hogy jobban oda figyeltem ne igyak más poharából, és sűrűbben mostam fogat. Lehetőleg a nyelveddel ne piszkáld és ne is harapdáld illetve a sóval se nagyon érintkezzen mert eléggé fájdalmas.
2012. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Csak egy érdekesség: nekem híresen jó az immunrendszerem, legalábbis úgy érzem, soha nem szoktam beteg lenne, kábé kétévente egyszer, de az sem vírus szokott lenne, csak valami enyhe kifutású kis megfázás. De lehet, hogy ez ennél bonyolultabb.

Hát, a stresszel, azzal meg úgy vagyok, hogy persze van, a mai világban nehéz megúszni.

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 15. 19:44
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Ez érdekes, mert nekem is így van, tehát, hogy ha valaki más után iszom, akkor lesz aftám, de én is úgy tudom, hogy ez nem fertőző. A férjem még soha nem kapta el tőlem.
2012. márc. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha valaki stresszes életmódot él, az tönkre teszi a hasznos bélflórát, ettől meg az immunrendszere is legyengül ( már a reklámokból is hallható, hogy az immunrendszer 70%-át a bélflóra határozza meg).Az aftára jól használható az aloe szűrt levével, az activatorral való ecsetelés.
2012. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fertőző. Akkor jön ki, ha a szervezet legyengül (pl. hasmenés/gyomorrontás miatti koplalás után, vagy lázas betegség után, vagy stresszes és megerőltető időszak után), vagy pedig akkor, ha valamilyen sérülés éri a szájüreget belülről, pl. a fogad széle felsérti, halszálka kiszúrja, vagy diót eszel és az kimarja. Utána ez a sérülés gyullad be.
2012. márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 shnizle válasza:
62%
Nekem is volt.Nekem írt fel rá az orvos gyógyszert de nagyon sokáig szenvedtem vele.Egyébként nekem azt mondta, hogy figyeljünk oda, hogy a családban senki ne egyen/igyon utánam mert fertőző!!
2012. márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tuti, hogy NEM FERTŐZŐ!
2012. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!