Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől duzzadt fel egy éjszaka...

Mitől duzzadt fel egy éjszaka alatt ennyire a szám?

Figyelt kérdés

Elkezdtem dolgozni nemrég, szabadtéren kell lennem egész nap, napsütésben, szélben, fagyban, kánikulában. Első nap után kicserepesedett a szám és a duplájára nőtt, plusz mivel teljesen legyengültem 2-3 nap alatt, herpesz is kijött, ami most a kisebb probléma. A repedezett számat elkezdtem kenegetni Nivea-val, és jobb is volt, legalábbis úgy tűnt. Hétfő reggelre duplájára nőtt a szám, mintha dupla szám lenne. Kedd reggelre mégnagyobb lett, annyira, hogy már emberek közé sem merek menni. Csak a felső ajkam. Szó szerint úgy néz ki, mint egy elcse**ett ajakfeltöltés, még VV Szandika felső ajkánál is nagyobb. Viszont már nem száraz, cserepes, hanem szép sima, kemény (rendellenesen kemény).

Nincs semmiféle allergiám, sosem volt, csípés kizárt, mert észrevettem volna.

Mi lehet a probléma? Jegeljem vagy mivel kenegessem, hogy kicsit lelohadjon a duzzanat rövid időn belül? Szerencsére csak szombaton megyek legközelebb dolgozni, szóval "ráérek", de azért jó lenne, ha el tudnám magam intézni addig is az elmenős teendőket (posta, bevásárlás...).

Köszi a válaszokat!



2012. márc. 20. 08:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Szerintem fogadd meg a tanácsaimat.

2012. márc. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
29%

Van még egy tippem, hogyan tudod a legzordabb időben is bársonyossá tenni az ajkaidat, ezzel az olcsó ajakírral.

1 ek. olívaolaj

1 tk. glicerin /gyógyszertárban kapható/

2 ek. méz

Keverd össze az alapanyagokat, és a száraz ajkadra, a tiszta ujjaddal, vagy vattával kenegesd fel. Hűtőben, zárt tégelyben tárolható ez a kence.

2012. márc. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a bőrgyógyász a következő lépés,bár én nem várnék vele. Szedd minden nap a C-vitamint addig is.
2012. márc. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A mai napig van két seb a számon, de a duzzanat már másnapra teljesen elmúlt, a herpesz is elmúlt 2-3 napon belül, és azóta már dolgozni is voltam, és nem cserepesedett ki újból a szám, mert kenegetem munka közbe pár óránként. A sebek is azért vannak még, mert folyton lepiszkálom őket és ezért nehezen gyógyulnak.


Köszi a tanácsokat, a vitaminok szerintem jót tettek!

2012. márc. 28. 10:41
 15/15 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy jobban vagy! :)
2012. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!