Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosi rendelőkben ki...

A fogorvosi rendelőkben ki szokta beszélni az orvos meg az asszisztens azokat a pácienseket, akiknek sok rossz foga van?

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem hiszem, hogy általában az orvosok kibeszélik a betegeiket. A kibeszélés rosszindulatra és butaságra vall és az orvosok tudják a legjobban, hogy sokszor az erősen romló fog örökletes, vagy más betegség áll a háttérben, nem feltétlenül ápolatlanság kérdése.
2012. márc. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Na, ez jó hír!

Csak az én eddigi munkahelyeimből indultam ki, ott a társaság nagy része egyfolytában kibeszélt, kigúnyolt mindenkit. Kollégákat, ügyfeleket, mindenkit.

2012. márc. 30. 14:06
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Csak a nagyon kirívó esetek szoktak, szóba kerülni. Tehát, ami tényleg brutál igénytelenségre vall.
2012. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
nekem rendben vannak a fogaim, de csakis annak köszönhetően, hogy fél évente járok tömetni. az orvos magyarázta el, hogy 2 féle baci van, egyik a szuvasodásért felel, másik a fogágybetegségekért, és úgy tűnik, én az elsőt örököltem, és hiába járok rendszeresen fogorvoshoz, bizony előbb vagy utóbb minden fogamon korona lesz. és elmagyarázta, hogy higgyem el, ez még a jobbik eset. jó érzés volt, hogy kedves velem, és nem pedig letol. tényleg nagyon sok tényező felel a fogak romlásáért. van, aki egész életében alig mos fogat, és nincs lyukas foga, más meg naponta 5x sikálja, és sorban lyukadnak ki.. és olyan is van, akinek a tömetlen, ép fogak csakúgy kiesnek.. szóval nem is értem a kérdést. persze az is látszik, hogy melyik az a fogsor, ami azért ilyen, mert a beteg szimplán nem mos fogat, az már más kérdés. de azt sem beszéli ki, max elküld dentálhigiénikushoz.
2012. márc. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nee, még azt is látják, ki az, akinek a fogmosás hiánya miatt ment tönkre? :/ Ez elég ciki.

Mert gyerek- ill. kamaszkoromban nem nagyon mostam, nem akarom a szüleimre kenni, hogy az ő hibájuk, mert nyilván az enyém is, de hát nem neveltek rá, ők sosem mosnak fogat. Mióta felnőtt lettem már odafigyelek rá, de ezek szerint akkor látszik. Lehet, hogy engem is jól kibeszélnek. :(

2012. márc. 30. 17:00
 6/16 anonim ***** válasza:
ne aggódj, nem te vagy az egyedüli, akit nem neveltek rá a fogmosásra. az viszont jó jel, hogy elmész, és úgy döntesz, hogy mostmár igenis figyelni fogsz rá, mert nem szeretnél protkót 30 éves korodra. minél később mész, annál rosszabb lesz, ezt jegyezd meg.
2012. márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Már hosszú ideje teljesen rendben vannak a fogaim, csak jövő hónapban esedékes a látogatás a fogdokinál, így eszembe jutott a kérdés.
2012. márc. 30. 17:47
 8/16 anonim ***** válasza:
akkor miért parázol, ha jók a fogaid?
2012. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mert tiszta ciki, hogy látják azt a sok tömést. Mit gondolhatnak..? Pfff...
2012. márc. 30. 18:08
 10/16 anonim ***** válasza:
az nem baj, nekem - most figyelj - minden fogam tömött. igaz én kicseréltettem mindet fehérre, így csak a röntgenen látszik. demég mindig jobb, mint ha tele lenne kezeletlen lyukkal.
2012. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!