Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy tudtok beszélni fogszabál...

Hogy tudtok beszélni fogszabályzóval? Nem selypítetek?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert 31 éves tanár vagyok, és épp ezért nem akartam soha fogszabályzót. Továbbá olvastam, hogy a drót felsértheti a számat belülről. Akkor hogyan fogok dolgozni??
2012. ápr. 11. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elején rossz lesz, 1-2 hétig fog csak zavarni a beszédben. A drótra lehet viaszt tenni és akkor nem fogja felsérteni, viszont amikor állítanak rajta akkor mindig fájni fognak a fogaid 1-2 napig. Javaslom hogy nyár elején rakasd fel és akkor mire szeptember lesz meg fogod szokni.
2012. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Otthon olvass majd fel hangosan újságból, hogy a nyelved megszokja a változást a szádban.
2012. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem évek óta van, és amikor még csak beszéltem valakivel skypeon nem akarta elhinni, hogy fogszabályzóm van


azt mondta, hogy azt hallani lehet:)


hát nekem semmi bajom sincs vele


a drót (ív) meg a brekkettek tényleg felsérthetik a szád, adnak viaszt is

bár én sosem használtam, nekem nem sebes belül a szám

semmi bajom sincs a fogszabályzótól

23l

2012. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akinek előttem rakták fel a fogszabályzóját, jött ki a rendelőből és olyan pösze volt, hogy teljesen kétségbe estem. :) Aztán felrakták nekem, teljesen ugyan úgy beszélek semmi változás, és a számat se sértette fel.
2012. ápr. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fogszabályozás LÉNYEGE, hogy a fogak helyzetét megváltoztatják. El fogják mozdítani a helyéről

Egy éve van fogszabim, minden nap másképp beszélek :)) van, amikor ki tudom mondani az sz hangot, van, mikor nem. Ez van :)


seb: igen, lesz ilyen is, de a szájüreg irtó gyorsan (egyik napról a másikra, pár óra alatt) regenerálódik. Fogsz kapni waxcsíkot, olyan, mint a gyurma. Rá kell tenni az éles részekre, és akkor nem fog törni.

Én úgy szoktam csinálni, hgy hagyom, hogy picit feltörjön (kb. 1 nap), majd éjszakára felteszem a waxot, reggelre kutya bajom, viszont a szám is megkérgesedik annyira, hogy többet ne törje. Ennyi.

2012. ápr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat
2012. ápr. 16. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!