Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kiműtötték a bölcsességfoga...

Ha kiműtötték a bölcsességfogam, mikor ehetek legközelebb? van valami amit nem szabad enni/inni, vagy amit ajánlott?

Figyelt kérdés
nagyon fáj a helye, vérzik reggel óta hiába fájdalomcsillapítózok, úgy érzem hogy nem tudok ma egy falatot sem lenyelni..

2012. máj. 7. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

ha egész nap vérzik akkor be kell menni orvoshoz hogy bekenje véralvadásizével

mert elvérezhetsz.

2012. máj. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tejes dolgokat semmiképp se egyél, ha emg egész nap vérzik, menj vissza mindenképpen. amúgy meg azt egyél, amit most csak nyelni kell.
2012. máj. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem sima hátsó fog húzásnál azt mondta az orvos hogy 12 órán keresztül ne egyek. Tesómnak bölcsességfognál 6 órát mondott. Szerintem ez attól függ mennyire voltak mélyek a gyökerei. Szerintem teljesen emberfüggő a dolog. A tejes dolgokkal komolyan vigyázz.
2012. máj. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúlt a zsibbadás, már ehetsz valami pépeset a másik oldalon, de tejet, tejterméket ne egyél 2 napig. Ha úgy érzed, nehezen nyílik a szád, próbáld meg feszegetni, úgy, hogy az alsó és a felső fogsorod közé teszed a hüvelyk, a mutató, és a középső ujjadat, és nyitogatod azokat. Csináld, bármennyire is fáj, nehogy szájzárat kapjál. A vérzés miatt meg szoríts jó erősen a sebhelyre egy steril összehajtogatott géz lapot, vagy egy kivasalt fehér zsebkendőt. Éjszaka legyen magas a fejaljad, a párnára tegyél egy ócska párna huzatot, vagy törölközőt, hogy a véres nyál nehogy összekenje a párnádat. Ha kérdésed van, nyugodtan írjál.

Egy fogorvosi asszisztens.

2012. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. mentek a zöld kezek.
2012. máj. 7. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!