Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Legyen fogszabályzóm?

Legyen fogszabályzóm?

Figyelt kérdés
14/L. Kiállnak a fogaim, de szerencsére nem úgy, hogy nem tudjam becsukni tőlük a számat. A fogdokis azt mondta h ki kellene két fogamat húzni,aztán adna fogszabályzót. szerintetek megcsináltassam? még sose húztak vagy tömtek fogat és nagyon félek. meg olyan ronda a fogszabályzó. alapból kritikus vagyok önmagammal, semmi se tetszik magamon és így még elégedetlenebb lennék magammal. XS
2009. jún. 24. 17:15
 1/9 anonim ***** válasza:
igy elég nehéz a láthatatlanba mondani de ha nagyon nem gáz akkor inkább ne mert teljesen nem bizti h helyreálnak és a fogaid is meglazulhatnak és nemis valami szép
2009. jún. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem legyen. nekem is van ki lehet birni. csak az elsö néháyn nap volt szar. mostmár egyáltalan nemzavar a fogszabályzó. és 2 hónap muolva leveszik:)
2009. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem is legyen. nem lazulnak a fogaid, ez a felnőttkorban történő fogszabályozásra jellemző. szerintem nem csúnya, és ha tényleg nem állnak ki annyira, akkor nem is lesz sokáig fent, szerintem ennyit megtehetsz a tökéletes fogsorért! egyébként nekem is volt, alul-felül, egy évig, és még mindig itt vagyok! nem igaz, hogy pl nem fogsz tetszeni a fiúknak. a lényeg, hogy merj nevetni, ha fogszabályzód van akkor is! a vidám csajokat szeretik a fiúk! amúgy ne úgy képzeld el egy fogszabályzót, mint egy hatalmas vasúti síndarabot, ez csak egy vékony kis valami a fogadon! tetethetsz rá színes gumikat is, akár mindig más színűt. válogathatsz a színek közül. szerintem megéri, felnőttkorodban lehet, hogy megbánnád.
2009. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt a szitu, es gyonyoru lett a fogsorom. Fentrol huzta a dokim a ket negyes fogamat. Beerzestelenitette es mar kint is voltak. Abszolut nincs rossz elmenyem a fogszabalyzorol, es tegyleg nagyot dob a kinezeten. Vagj bele, erdemes!!!!!!!!!
2009. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csináltasd meg a fogszabit. Ha szépen, egyenesen fognak állni a fogaid, sokkal magabiztosabb leszel.

Én is kritikus vagyok magammal, sehogy nem tetszem magamnak, de mióta fogszabim van, és a fogaim kezdenek jó helyre kerülni, sokkal magabiztosabb vagyok, mert jobb érzés úgy kinyitni a számat, hogy tudom, hogy a fogaim "szépülnek". Nagyon fontos, hogy rendezett fogsorod legyen!


Egyébként már lehet kérni átlátszó fogszabályzót is, nem csak fémet ; ) És sok pasi szexinek tartja. Szóval szerintem megéri megcsináltatni, akkor is, ha ki kell húzni hozzá a fogadat. Inkább 14 évesen legyen fogszabid, mint 24 évesen! : )

2009. jún. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csatlakozom azokhoz, akik mellette vannak. Nem fájdalmas, nem is kellemetlen, max. a várakozás hosszú a fogorvosnál, de hidd el, megéri. Nekem szerencsére nem volt rá szükségem, de a hugom fogai gyönyörűek lettek. Sosem nyafogott hogy kényelmetlen, bár akkor még nem volt divat a sokszínű, most meg már jobbnál jobbak vannak. Felnőttkorban is lehet szabályozni, de fiatalkorban egyszerűbb és olcsóbb!
2009. jún. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is mellette vagyok.:) 17 éves vagyok, van fogszabályzóm, de megbántam, hogy nem vágtam bele hamarabb.


Amúgy én a helyedben megnézetném egy másik fogdokival is, mert az esetek 99%-ban meg lehet oldani foghúzás nélkül. (amúgy úgy hallottam, hogy az sem olyan vészes)

2009. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

2 évig lenne fenn. :S és hogy mindent összeszámolok, még a kontrollokat is, amíg visszajárogatok ellenőrzésre a fogorvoshoz 400.000 Ft-ből nem úsznánk meg. ami sztem elég drága. :S

köszi mindannyiótoknak, hogy válaszoltatok :)

2009. júl. 28. 18:50
 9/9 anonim ***** válasza:

Leírom az én tapasztalataimat, 17éves vagyok, több mint 2évig volt rajtam.

Sokáig gondolkodtam rajta, hogy felrakjam-e. Végül úgy döntöttem felrakom. Életem egyik legrosszabb döntése volt.

Amit nem mondanak el:

-Nekem két fogamat ki kellett húzni előtte, 3injekciót kaptam de még így is iszonyú fájdalmas volt+olyan peches voltam hogy egy darabka bent az ínyben és azt ki kellett kaparni

-azt mondták max másfél évig fog tartani(28hónapig volt rajtam)

-kb 300.000ft-ba került és rengeteg időbe(bár ezt tudtam)

-3hetente kell járnom kezelésre, de volt hogy egy hónapba 5-ször mentem, mert a készülék sokszor el fog mozdulni

-amikor húz rajta 2-3napig fájni fog a fogad

-sokaknak gumizni is kell éjszaka(nekem is kellett), hogy a hatékonyságot növelje, ez is elég fájdalmas

-nem túl szép, gondolom ez az első indoka mindenkinek ellene, kívánom hogy ez legyen a legnagyobb bajod vele

-evésnél beragad minden falat a fogad közé, ezt a fogkefével könnyű kiszedni, de ugye az nem áll mindig rendelkezésre, ezért nyilvános helyen kénytelen vagy a nyelveddel

-ha a fogaid a helyére kerültek, akkor még további javításokat ajánl majd további hosszú hónapokig és évekig(nekem még fél évig kellett volna a hátsókat gumizni mechanikai szempontból-.-)

-ha már leszedték utána vesznek egy mintát a fogadról, csinálnak egy éjjelit és azt kell hordanod kb 1évig, különben a fogaid visszavándorolnak az eredeti helyükre

-ha le is szedték, kizárt hogy tökéletesen semmi nyoma ne legyen, ragasztó darabkák maradnak majd(nem látszik meg nem zavar evésnél, de azért ott lesznek...)

2011. aug. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!