Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A Cataflam mennyire erős...

A Cataflam mennyire erős gyógyszer, és mennyi idő után kezd el hatni? Létezik hogy több mint fél órája vettem be egyet, és mindig fáj a fogam? Vehetek be megint?

Figyelt kérdés
Lyukas a fogam,de eddig nem fájt. Most viszont elég intenzíven,már a fejem is lüktet tőle! Megyek fogorvoshoz holnap,de az éjszakát jó lenne túlélni!:(((

2012. máj. 15. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
A Cataflam jó gyógyszer, már 10 perc múlva hat. Diclofenac van benne, csakúgy, mint a Flector EP Rapid granulátumban, ha van otthon, használhatsz azt is, még gyorsabban hat.
2012. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Ne vegyél be mégegyet! Igen erős gyógyszer, nem szabad csak úgy duplázni az adagokat mert rosszul is lehetsz tőle, de a szervezetednek az olyan dolgok nem tesznek jót.
2012. máj. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

nyugodtan vehetsz be belőle még, bajod nemlesz, maximum elmullik a fogfájásod.. Volt egy nap, amikor én 13,azaztizenhárom flektort ittam meg, foggyulladásra... bajom nemigen volt, hatni se hatott nagyon sajnos

Sok sikert, és bátorságot a fogorvoshoz!

2012. máj. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Már gondolom nem aktuális, de azért válaszolok. Nagyon erős fogfájásnál nekem volt, hogy kb. 1 óra múlva kezdett el hatni. Elég erős gyógyszer, 4-6 óránként lehet újabbat bevenni, vagy legalább ehhez egy közelítő időpontban. Előbb ne tedd. Ezt már csak a jövőre nézve mondom. Minél gyakrabban veszel be újat, annál gyakrabban kell majd megint.

Jó, hogy mész fogorvoshoz, mert ezt tényleg nem jó huzamosabb ideig szedni, bár különböző formában létezik, és valakinek szükséges bizonyos betegségeknél.

Teherbeesést gátolja egyébként, de persze nem fogamzásgátló!

Valamikor nagyon jól jön, mert nem csak fájdalom csillapít, de a gyulladást is csökkenti.

2012. máj. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A fogorvossal nincs probléma,sajnos elég sűrűn járok hozzá!:(((

Az a baj hogy ha az én fogam elkezd fájni akkor egyik percről a másikra,és borzalmasan. A Cataflamot a szájsebészem írta fel,mikor kihúzta a fogam. Akkor nem volt rá szükségem. Nem vagyok az a "gyógyszerevő fajta" inkább megyek az orvoshoz! Végül is nem vettem be másikat.

Párszor eljátszottam már hogy inkább szenvedtem,mert be voltam sz@rva az orvostól. Na soha többet! Nem éri meg napokat szenvedni mint egy kutya,hogy már a falat kaparod,mint erőt venni magadon és elmenni a dokihoz, és fél óra alatt túl vagy rajta!!!

2012. máj. 16. 11:11
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok! Örülök, hogy elmentél, és jársz.

Személy szerint, Flector granulátum vagy 2x hatásosabb, mint a cataflam. Ezt is csak receptre kapod, irassál fel a fogdokiddal. Persze készülj fel, hogy az ize, nagyon rosz, erős mentolos.

2012. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, 3. válaszoló voltam:)
2012. máj. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Cataflam sosem használt. Ami jó volt számomra, az a Nurofen valamint az Apranax 550 mg.Természetesen csak akkor szedek be gyógyszert, ha már nagyon muszáj, elsősorban a rendszeres fogorvosi kezelés híve vagyok...de velem is előfordult már fogfájás, főleg egyszer gyökérkezelés után....
2012. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én most lemértem. Egy óráig semmi hatás. Egy óra után kezdődött a hatás és kb fél óra alatt el is múlt a fájdalom szinte teljesen. A fogfájásra vettem be.
2021. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem most kellett bevennem sajnos, fogtömés utáni fogfájás miatt (lehet csak a trauma, lehet a fúrás miatt a fogbél gyulladt be - bár remélem az nem ilyen gyorsan, az érzéstelenítő elmúltával párhuzamosan jelentkezne). 30 perc után hatott az 50 mg-os Cataflam, bár egy kicsit mintha még érezném így is. Remélem sokáig tart a hatása, és nem kell gyakran bevennem, előttem az éjszaka, de én is igyekszem kihúzni enélkúl, amíg lehet.
jan. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!