Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül a korona+csap...

Mennyibe kerül a korona+csap az SZTK-ban? Létezik, hogy 45eFt-ban?

Figyelt kérdés

Az áron meglepődtem, amikor hazaértem sírógörcsöt is kaptam fiú létemre. Sajnos nem vagyok ATM automata, hogy a pénzt tejeljem gombnyomásra.

Eléggé aggaszt a dolog, főleg az, hogy az SZTK-ban ilyenek. A legtöbb fogorvosnak magánrendelője van és mellete SZTK-ban dolgozik. A véleményem az, hogyha a doki magánrendelőjébe mentem volna akkor megérteném azt árat, de SZTK-ban?????? Hát.....


Mindenesetre kértem másik fogorvostól időpontot visszautazom kicsiny falum állandó lakhelyem fogorvosához, akkor mit tanácsoltok, mit tegyek, mire ügyeljek? Tudom, hogy nem vagyok fogorvos, és az orvossal nem illik összeveszni és okoskodni, de akkor is... A fogfelépítés mennyibe kerül? Esetemben mi lehet a megoldás (lsd. lentebb)?


(felső 6-os fogról van szó, kb. 15 éves amalgán tömés volt benne. A tömés mérete kb. a fogamnak több mint a fele volt. Gyökérkezelték. Gyökértömés van benne, hogy ideiglenes vagy sem azt nem tudom, mert nem mondták. Annyit említettek viszont a továbbiakban csap és korona a megoldás....Húzni viszont nem engedem)



2012. máj. 30. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a koronákra, fogpótlásra semmilyen támogatás sincs.
2012. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
És az esetedben tényleg a csap+korona a megoldás.
2012. máj. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
Nekem 2 hiányzó fogam pótlása lesz 240E Ft,plusz nekem is szükségem lesz egy ilyen gyökérkezelt fog koronázására,mert töméssel nem bírja a végtelenségig.Én is kapjak sírógörcsöt?:D
2012. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

és te is SZTK-ban voltál?


Nem mondom azt, hogy kapjon el a sírógörcs, de nekem az is benne volt a pakliban, hogy a fogorvosnak már 1 éve is mondtam, hogy gond van a fogammal, mert alkalmanként fájt, de nem csinált vele semmit...és ha akkor kezelésbe vette volna fogam...

Most az első fogam is lüktet hébe hóba egy picit, azt is mutattam, de azt mondta, semmi teendő nincs vele. EZÉRT VÁLTOK, mert úgy érzem, hogy átvágtak és pénzt akarnak leszedni rólam.

2012. máj. 31. 08:30
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Nem, nekem "kedvezményes" magánrendelői implantációm lesz.Sztk-ba max. röntgeneztetni meg tömetni megyek néha,de ha valami komolyabb kell,akkor inkább maszek.Ha tapló az orvosod,keress másikat.
2012. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy csap magánrendelőben 8-10 ezer forint, egy porcelán korona, 25 ezertől, a csillagos ég. SZTK-ban ennél jóval olcsóbbnak kell lennie.Kérd el a fogtechnikai árak jegyzékét.
2012. jún. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, mondom, hogy kb. 1-1,5 éve semmilyen ekdvezmény nincs az SZTK-ban sem. Teljes árát kell fizetni a fogpótlásoknak, fogtechnikusi és orvosi díjastól, mindenestül.
2012. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
és akkor nem kell elcsodálkozni azon, hogy a magyarok többsége fogatlan. Nettó 90eFt-os keresetből honnan perkáljuk ki a pénzt??? Menjek el prostinak?
2012. jún. 2. 12:32
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A fogmegtartó kezelések ingyenesek. Ha vki félévente eljár fogorvoshoz ÉS a fogorvos is ért a munkájához, akkor nem nagyon kellene eljutni 50 éves kor alatt a fogpótlásig.

Persze nem azt mondom, hogy jól van így, ahogy van, de kb. az összes nyugati országban még a tömésért, barázdazárásért, fogkőleszedésért is súlyos pénzeket kell kifizetni.

2012. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

FÉLÉVENTE eljártam fogorvoshoz, ugyanis fontosnak tartom a folyamatos kontrollt. Az adott foggal lassan 1 éve ment a károgás részemről, hogy valami gáz van.

Itt van az eredmény, ezért váltok fogorvost.

Húzni természetesen nem engedem.

2012. jún. 2. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!