Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen fogat csak fogszabályzóv...

Ilyen fogat csak fogszabályzóval lehetne helyreállítani?

Figyelt kérdés

Olyasmim van, mint 00:40-nél. :)


http://www.youtube.com/watch?v=_ba8xKcy9qc&list=PLEF7BEE669C..


Az egyik az jobban lenőtt, bár a másik sincs ennyire fent. A helyi fogorvos azt mondta, hogy ki kéne húzni azt ami "alatta" van, és akkor még lehet rá esély, hogy lenőjön a kellő helyre. De akkor úgy rés lenne. Azt sem tudom melyiket akarja kihúzatni, mer mindenhogy meg fog látszódni...


Ezt állandó fogszabályzó helyre tudná tenni? Vagy legalább javítana rajta? Ezt csak úgy kérdezem, mert állandóm tuti nem lesz... :) A mostani iskolámban nem biztosan én lennék a középpont, és tönkretennének. Senkinek sincs fogszabályzója, de biztos vagyok benne, hogy ezek az itteni senkik megdobálnának, szívatnának ha nekem lenne. 100%


Az éjszakai meg nem segítene, igaz?

Sajnos még jövőre is ebbe a suliba fogok járni, és csak 15 évesen megyek gimibe, de félek, hogy akkor már késő lesz.


Vélemény? :)

13/L (Hamarosan 14...)



2012. máj. 30. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ilyen volt a fogam és kb annyi idős voltam mint te amikor felrakták a fogszabályzót. A fönt kinőtt fogak alattit kihúzták és a fogszabi húzta le a helyére a 2 fönti fogat. Amiatt meg ne aggódj, hogy csúfolnak, legalább szép fogaid lesznek. Én egyáltalán nem bántam meg, hogy volt. Szóval szerintem ezen csak az állandó segíthet. Emellett vannak olyan fogszabályzók amik nem is látszanak. Vagy átlátszó vagy a fogaid belsejébe helyezik.
2012. máj. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szard le, hogy cikiznek. Ma már státusz szimbólum a drága fogszabályozó készülék. Te legalább adsz magadra! Gondolom, a 4-es fogadat akarja kihúzni a fogorvos, és annak a helyére be tudna férni a 3-as fogad. Igen, egy darabig hézag lenne ott. Éjszakai fogszabályozóval nem hiszem, hogy helyre lehetne hozni ezt az eltérést.
2012. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Az nem is lenne nagy baj, ha csak csúfolnának... De van egy lány, aki csúnyácska és kikészítik. Kajával meg mindenfélével dobálják, volt már, hogy "véletlenül" leöntötték, folyton szívatják. Néha csak úgy poénból ütögetik. Csúnya dolgok folynak itt. Ezért biztosan nem akarok.


Egy nyár alatt esetleg nem rakná helyre? :)

És egyébként mennyibe kerülne ez a fogszabályzó?

2012. máj. 30. 19:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor itt neked kell döntened, hogy mi a fontosabb, hogy ne csúfolnak vagy hogy szabályos legyen a fogsorod. Nekem 1,5 évig volt fent, tehát nem hiszem, hogy a nyár elég lenne erre. Tudom, hogy szar, hogy csúfolnak, de hidd el megéri a fogszabályzó. Ha 10-20 év múlva visszagondolsz, lehet megbánod, hogy nem vágtál bele. Emellett a csúfolókkal még 1 évig kell találkoznod viszont a fogaid örökre ott lesznek veled. Bátorság :) Az árat sajnos nem tudom, de azt hiszem részben tb támogatott.
2012. máj. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja, amúgy első voltam..:)
2012. máj. 31. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!