Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után miért fáj?

Foghúzás után miért fáj?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete húzták ki a fogamat és nem tudom, hogy ha pl ásítok, vagy ha enni akarok akkor iszonyatosan fáj az állkapocs csontom, vagyis Ott ahol az állkapocs csont csatlakozik a koponyával (Járomcsont asszem)! A legbelső nagyörlőmet húzták ki jobb oldalt!
2012. jún. 15. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert a fog az egy csont, ami a húsba van beékelődve (íny)mikor kihúzzák a fogadat azzal gyakorlatilag egy csontot szednek ki és ez az ínyedre irritáló hatású.Tehát a csontod összeforrása és a seb összeforrása miatt fáj.Őrlőfognál pedig pláne hogy fáj mivel az az egyik legnagyobb.
2012. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az injekció helye fáj? Nekem volt, hogy 1 hétig fájt, mert a szám oldalába adték be. Ha nem az, akkor nem ártana visszamenned, mert nekem még soha nem fájt 1-2 napnál többet a fog helye, lehet ott valami gyulladás is, ami azonnali kezelést igényel.
2012. jún. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ez nem az Injekció helye! Ha be lenne gyulladva akkor be is dagadna! Nekem ott fáj, ahol az állkapocs csontom csatlakozik a másik csonttal!
2012. jún. 15. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy még a húzástól fáj, de ha egy hét után is nagyon fáj még, akkor menj vissza, meg kell nézetni.
2012. jún. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szájzárad van, azért fáj nyitáskor. Az állkapocsimzok vannak begörcsölve. Nekem azt mondta a szájsebész, hogy óvatosan ki-be kell csukni a számat, ezzel oldódik a zár és hamarabb elmúlik.
2012. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!