Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Csütörtökön húzták a bölcsessé...

Csütörtökön húzták a bölcsesség fogam? Mit ehetek, mit nem? Mit ihatok, mit nem? Illetve a szemfogam melletti fog lüktet, ez normális? Mindenre kiváncsi lennék.

Figyelt kérdés

Csütörtökön húzták ki a bölcsesség fogam a jobb oldalon legfelül.Tejet,kakaót ihatok,vagy még várjak vele Keddig?Mert Kedd-en kell visszamennem fogászatra...nem szájsebészeten húzták ki :S

Az normális ha a szemfogam melletti fog lüktet,fáj ha ráharapok?Ahhoz nem ért a fogorvos!!De fóghúzás előtt nem volt semmi baja.

Amúgy más fájdalmat nem érzek,csak azt...és ha beveszek antibiotikumot(algopyrint)akkor sem múlik el a fájdalom,mit javasoltok?



2012. júl. 28. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is kihuztak a jobb also bolcsessegfogam 1 eve es olyan budos szajszagom volt vagy ket napig hiaba mostam naponta vagy 6-szor fogat. Az meg a masik, hogy nekem vissza se kellett mennem kontrollra.
2012. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mellőzheted még a tejet direktbe pár napig.Csak biztos ami biztos alapon.Ha nem múlik a szemfog fájdalma menj vissza hétfőn.A felső fogad húzták és a szemfog felül az arcüreggel van összeköttetésben.Ha továbbra is lüktet menj vissza a dokihoz tanácsért nehogy az arcüregbe legye valami baci.
2012. júl. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi,már nem lüktet :)

A másik dolog jobban aggaszt,hogy baj-e hogy nem varrták össze,illetve hogy a fogászaton húzták ki,nem a szájsebészeten?Kedden kell vissza mennem a fogászatra,majd megkérdezem hogy mikor ihatok tejet,van aki azt állítja hogy 5-6 napig nem,van aki azt mondja hogy 1 hétig.De mivel nyílt a sebem még,ezért gondolom jobb lesz ha 1 hétig nem iszok tejet.

2012. júl. 29. 10:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Egy fogat nagyon ritkán varrnak össze.Kb három nap mire hegesedik ha pihenteted akkor 3 nap után is ihatsz tejet.De érdemesebb megvárni az egy hetet csak a biztonság kedvéért.Annyit ki lehet bírni.Amúgy gyorsabban is gyógyul ha nincs varrva.De ha kedden mész vissza utána már ehetsz ihatsz de azért a kemény dolgokat a másik oldalon rágd még egy ideig mert elvileg három hónap amíg a csont teljesen regenerálódik.
2012. júl. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!