Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Afták vannak életemben először...

Afták vannak életemben először a számban, és a fogmosás olyan fájdalmasnak bizonyult hogy nem is csináltam 2-3 napig, ennek köszönhetően az ínyem feljebb költözött. Visszajön?

Figyelt kérdés

Tehát úgy értem hogy feljebb húzódott és azt mondta a fogorvos hogy ez attól van mivel ugye nem mostam fogat ezért ott a lepedék kikezdte és h mossak fogat mert muszáj...

Hát már tegnap is mostam meg ma is de még mindig nem jött vissza az inyem .Mikor fog rendbe jönni?rendbe fog jönni egyáltalán ?:(...Ja és Vagothylt irt fel rá az meg ugy csipett az egyik sebemen ami már szinte nyilt sem hogy majd be szartam és ilyen nyilt sebből van még 2db...azokat nem kentem be mert mintha sósavval kenegetném , de a többit igen. Ti a nyilt sebre is ráteszitek?


2012. aug. 15. 09:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem húzódik vissza, ne ábrándozz, az úgy marad, legfeljebb nem romlik tovább a helyzet!
2012. aug. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fogorvos vagy ? Vagy volt már ilyened??
2012. aug. 15. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Akármennyire is fáj muszáj fogat mosni, mert az afta a higiénia hiányától is keletkezhet. Nagyon fontos a szájüreg tisztán tartása. Próbálj Phlogosol ecsetelős vízzel öblögetni. Nekem volt egy szájsebészeti műtétem akkor Gengigel-t javasolt a doki, az nem csíp egyáltalán. (mondjuk jó drága) Elősegíti a sebek gyógyulását is. Próbáld ki esetleg.

[link]

2012. aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyukámnak volt ilyen!
2012. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is megvagyok áldva ezekkel és a jó hír, hogy olyan mint a herpesz, akinek egyszer kijött, annak kijön máskor is. Én már szerintem a létező összes készítményt kipróbáltam rá, de igazán egyikről sem vettem észre, hogy sokat segítene.

Az erre való szerek 99%-a úgy csípi, hogy egyszerre sz*rsz be és hugyozod össze magad, mivel fertőtlenít, de sajnos ennek ez kell.

A fogorvosom legutóbb azt mondta, hogyha mégegyszer kijön akkor beutal szájsebészetre, mert ő már nem tud mit mondani rá, de azóta kordában tudom tartani. Ha érzem, hogy valahol kezd kijönni, akkor napi 3-szor mosok fogat 2 helyett, naponta többször fújom egy florin nevezetű sprayvel az egész számat (drogériában kapható), plusz külön az aftát is (először nagyon csíp, de kicsit zsibbaszt, elviselhetőbb utána egy kis ideig a fájdalom), esténként pedig corsodyllal öblögetek. Mindegyik baromira fáj, de ilyenkor nagyon fontos a szájüreg tisztán tartása, különben csak mégjobban szétterjed, lásd te eseted is. Nem hisztizni kell, hogy fáj ecsetelni, fogatmosni meg stb, hanem összeszorítani a fogakat és igenis ecsetelni, felvenni a harcot ellene. Ezt mondom úgy, hogy tudom mennyire piszkosul tud fájni és milyen nehéz megszabadulni tőle, ha egyszer kijött.

Ja, és ha van párod, a csókok hadát kerülni, mert átpasszolhatod neki is, aminek gondolom nem örülne. Saját pohárból inni, azt is gyakran elmosogatni stb.

2012. aug. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a hosszú választ. Igen mostmár minden kaja után mosok fogat meg mostmár könnyebb is mert tegnap mindet leégettem ezzel a vagothyllal és reggelre már tudtam beszélni sőt enni is egy kicsit..

Hát azért remélem h nekem többször nem jön ki mivel azért "már" 20 éves vagyok és akinek gyakran kijön annak általában már kiskorától kezdve, nekem meg elvileg most a tüszős mandulagyulladásom szövődményeként jelentkezett ez a szar.Pedig mindig szanaszét rágtam a szájamat belülről világ életemben, volt hogy véresre és semmi baja nem volt...csakhát most úgy meggyengült az immunrendszerem h szerencsések kijött ez is :/ . Még herpeszem sem volt soha életemben.Meg is lepődött a fogorvos akinél jártam tegnap, mert mondta hogy "gondolom ezek az afták ettől függetlenül is kiszoktak jönni" én meg mondtam h nem, most először...Elég fura képett vágott.. Hát mind1 szóval én nagyon bízom benne hogy többször ezt nem kapom be mert én nem birom elviselni nagyon alcsony a fájdalomküszöböm...előbb fogom kinyirni magam minthogy ezzel szenvedjek életem végéig...:(

2012. aug. 15. 12:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is 18 voltam, amikor először kijött. Fogszabályzó kidörzsölte és afta lett belőle. Azóta észrevettem, hogy valamilyen ételfestéket nem bírok, az kikezdi a számat és abból is afta lesz, de más poharából sem tudok inni, bár az is változó, hogy lesz-e tőle aftám vagy sem.

Mondom, amióta "megedződtem", azóta már az elején sikerül elcsípni és csírájában elfojtani még mielőtt ilyen nagy fehér "hólyag szerű valami" lenne belőle, szóval együtt lehet élni vele.

Herpeszem nekem sem volt soha! Amúgy 22 vagyok és közel 2 éve nem volt, mert megelőzöm, szóval nem olyan gázos szerencsére. Valakinél rosszabb, elharapja kajánál a száját, másnapra afta lesz belőle, vagy szimplán pl a fűszeres kaja kicsapja, mint engem valamilyen adalékanyag. Pl kemény cukorkák többsége, meg egy-két kinyomós szopogatós jégkrém is kicsap, ezeket tudatosan el szoktam kerülni, így nincs baj. Ha még is "belenyalok valamibe, akkor az előzőekben említett sémát követem 1-2 napig és elmúlik még mielőtt igazán kijött volna.

2012. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!