Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félig kinőtt bölcsességfog...

Félig kinőtt bölcsességfog eltávolítása, tapasztalatok tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés
A jobb felsö nyolcasról lenne szó amit holnapután néz meg a fogorvosom. Én úgy gondolom hogy ki fogja húzni. Ha volt már részetek ilyen "élményben" osszátok meg velem. :)

2012. aug. 21. 12:14
 1/6 anonim válasza:
nekem még nem volt ilyen élményben részem de egy ismerősömnek nemrég műtötték ki mert nagyon fájt neki...aztmonda gyorsan megvolt meg minden csak öt öltéssel varrták össze..neki mind a két bölcsességfogát műtötték ki csak nem ugyanabban az időpontban..amugy aztmondta utána fájt és még a beszédben is volt egy kis probléma..ennyit tudok róla..
2012. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ... az én fogamat nem kell műteni mert ki van nőve annyira hogy fogóval meg lehessen fogni és kihúzni. Nem is igazán a foghúzás fájdalmától tartok hanem az utána következő két három naptól... annyi rémtörténetet hallottam/olvastam. És nem szeretném ha a fájdalom tönkretenné a betervezett hosszúhétvégét a kedvesemmel.
2012. aug. 21. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad rémtörténeteket olvasni. Ha a fog megfogható, akkor simán ki lehet húzni. ha nem gyulladt, akkor a gyógyulás is egyszerű lesz. Nem szabad a sebet szívogatni, és használj a második naptól a fogmosás mellé, valami szájvizet is. A húzás után ülve pihenj, ha tudsz éjszaka is félig ülőhelyzetben aludj. Borogasd hideggel (ne jéggel), vegyél claritin akutot, ha esetleg bedagadna, az leviszi és írass fel a fogorvossal cataflam-v-t, minden eshetőségre.
2012. aug. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem a műtét borzasztóan fájt... nem az érzéstelenítés, és nem az íny felvágása, sőt nem is vésé volt a problémám, hanem a fog kiemelése. Sírtam is, kb. 3 érzéstelenítőt kaptam.

Szerintem a szájsebész volt a béna, mert nem jól érzéstelenítette el.

Amikor harmadszor szóltam és sírtam, mert fájt, arra azt a doktori választ kaptam, hogy gondoljak a szülőszobákban vájúdú nőkre...Kösz

2012. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

....gondoljak a szülőszobákban vájúdú nőkre...Kösz


Én erre a beszólásra, biztos tökön rúgtam volna, hogy Ön is gondoljon rájuk!

2012. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként van amikor a fogorvos se tud mit tenni. Nekem ugyanaz, az egyébként nagyon jó doki műtötte mind a 2 alsó bolcsessegfogamat, az egyik mélyebben volt, lassabban gyógyult is, de a műtét nem fájt. A másik viszont rajta feküdt egy idegen, így a kiemelés fájt, a 4 érzéstelenítő ellenére is. Ez attól még nem a fogorvos hibája, hogy ott fut egy ideg, egyszerűen szerencsétlen helyen volt.
2023. ápr. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!