Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 hét múlva kapom meg a...

2 hét múlva kapom meg a fogszabim. Mire számítsak, milyen érzés, tippek? 14/L

Figyelt kérdés

2012. okt. 2. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

ha nem adnak maguktól ilyen fogászati viaszt, kérjél, kérdezd meg honnan lehet beszerezni, nekem három hónapig tele volt sebekkel a szám, mire adtak, addig senki nem mondta, hogy ilyen van, szóval csak tűrtem.

fáj, de mindig fájni fog, főleg ha igazítanak, egy idő után meg lehet szokni, szerintem amúgy csinos, főleg az "előtte" állapothoz képest :)

nekem nagyon jó érzés volt, mert tudtam, hogy végre be tudom majd csukni a szám (nagyon előre álltak a felső metszőfogaim)

milyen érzés? elég nehéz volt viszont megszokni a nyáladzást, szerintem végig fokozott volt a nyáltermelésem, hiszen valami idegen cucc volt a számban, de idővel azt is megszokod, a cél lebegjen a szemed előtt!

tippek: mindig legyen nálad fogkefe :D kerüld a kukoricát-mákot nyilvános helyen, kivéve ha jó napot akarsz szerezni a többieknek, akkor nyugodtan :D

2012. okt. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi :) az osztályomban 4 fogszabis is van,adtak nekik fogkefét és viaszt is(a mosdóban kenegetik magukat vele) azt tudom hogy kukoricát,chipset,rágót és ehhez hasonlókat nem lehet fogyasztani. viszont amikor megkérdezem,milyen érzés csak annyit mondanak:fura,de vagy megszokod vagy nem. ez meg annyira nem biztató :D

ja és hogy lehet az,hogy az egyik ot-mnek rég óta van szabályzója,mégsem látok semmi változást,a másiknak nemhogy a fogait,de az állkapcsát is a helyére húzta! Miért van ez?

2012. okt. 2. 17:56
 3/8 A kérdező kommentje:
na,azóta megkaptam,de nem tudok enni. hány nap után kell elkezdeni rágni? mert ha csak hozzáérek a fogamhoz,kitérek a hitemből a fájdalom miatt :@ szal mikortól kell?
2012. okt. 17. 20:08
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem éjszakaim volt csak de rettenetesen tudott fájni reggelente. próbálj meg leveseket, joghurtokat, pudingot, főtt krumplit ilyesmiket enni, majd később keményebb, szilárdabb kajákat.
2012. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon is átérzem a fájdalmat:(

Nekem miután felrakták kb. 2 napig szinte semmit nem tudtam enni. Még azt is éreztem, ha iszok, az is fájt.

3.-4. nap nagyon puha kalácsot csipegettem, de úgy, hogy szinte a szájpadlásomon nyomtam össze és úgy nyeltem le, még akkor sem nagyon rágtam.

Leveseket próbálj meg enni, pudingot. Úgy,hogy egyből próbáld lenyelni.

Ne harapj! Mindent falatokban vegyél a szádba.

1 hét alatt biztos teljesen megszokod már.

Én húst nem tudtam még sokáig elrágni normálisan.

Készülj fel, hogy furcsa lesz majd kukoricát, rizst, borsót enni.. sajnos ezek ott maradnak a fogszabályzó között, de idővel majd belejössz az evésbe.

Kitartás! :)

2012. okt. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
nekem másfél évig volt, az első 1-2 hónap volt a legrosszabb... utána már csak az igazítások utáni 2-3 nap volt húzós utána semmi gáz nem volt.. nyilvános helyen nem igen kajáltam.. a rizs, kukorica, húsnak a rostjai.. ezek ragadtak bele a legjobban.. kitartás
2012. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

már nem veszés,1 hétig fájt,azóta tudok akár cincálni is mint egy krokodil:) a fogaim majdnem teljesen egyenesek,szal most már nincs nagyon probléma vele,csak ha beleragad valami,de azt fogpiszkálóval és fogszabinak való fogkefével ki tudom szedni.

azért köszi

2012. dec. 20. 16:07
 8/8 anonim válasza:
6ost is én írtam. a fogpiszkáló nálam is megvolt.:D majdnem napi rendszerességgel. :D
2012. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!