Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Furcsa a beszédem a fogszabály...

Furcsa a beszédem a fogszabályzó miatt. Ez normális?

Figyelt kérdés
Pont ma egy hete van fent az állandó fogszabályzóm, és nem vagyok pösze, hanem a "cs" és az "s" betűt nagyon furán ejtem, és eléggé zavaró. Ez normális? Mennyi idő amíg újra normálisan tudom kimondani ezt a két beűt? Egyáltalán megszűnik míg fent van a fogszabi? Attól is félek,hogy mi van, ha "így marad", miután levették a fogszabályzót? Légyszi, segítsetek. :(

#fogszabályzó #furcsa beszéd
2012. okt. 4. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanezeknél a hangoknál éreztem változást, miután felrakták a fogszabimat. Bár pár nap után már nem vettem észre és a környezetem sem említette soha, hogy másképp mondanám. Mindenesetre, nem hinném, hogy így maradna, ne aggódj. A fogaid alakulni fognak és ezzel együtt az is alakulhat, ahogy beszélsz. Esetleg kérdezd meg a fogorvost, ha legközelebb mész. :)
2012. okt. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Csatlakozom az előző válaszolóhoz.

Mindkét lányom furán beszélt nagyjából másfél hétig a fogszabályzó felrakása után, aztán megszokták és már nem is hallatszott a különbség a "normál" beszédükhöz képest.


A biztos, hogy nem marad így, nyugodj meg :-)

2012. okt. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt fogszabályzóm.

Egyetértek az első válaszolóval.

2012. okt. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg, teljesen normális :D Most van fent a 3. hónapja a fogszabályzóm, emlékszem mikor felrakták rá 2-3 hétig nekem is bajok voltak ezekkel a betűkkel csak nekem még a sima "c" és "sz" betűkkel is, már normálisan beszélek, addig meg mosolyogtak rajtam :D
2012. okt. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, aranyosak vagytok :) mondjuk nekem is 2-3 napot mondott az orvos, mire megszűnik a fura beszéd, de akkor látom van akinek tovább tartott. :) remélem elmúlik
2012. okt. 5. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!