Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Már kinött de szuvas, letört...

Már kinött de szuvas, letört bölcsességfogat ugye fogorvos ki tud huzni, nem kell müteni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 23:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha van mit fogni rajta, igen ki tudja húzni.

Amennyiben nincs koronája már akkor viszont műteni kell

2012. okt. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hat az egyik oldala teljesen letort...

Es ha mütét, az korhaz es tobb nap, ilyesmi?

2012. okt. 29. 23:38
 3/6 Diarmand ***** válasza:

Újabb tévhit.


A műtét a szájsebészeten történik, ahol felvágják az ínyed és kiveszik ami a fogból megmaradt. Nekem véstek, tudom miként zajlik, ha nagyon be vagy sz@rva keress meg privátban.

2012. okt. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Debrecenben pl már nem vésnek, hanem szétdarabolják a fogat, és úgy szedik ki :) Elvileg sokkal kevesebb csontot rombolnak így, meg nem is fáj. Beszéltem 1 kiscsajjal míg vártam a papírom a múltkor, neki mind a 4-et kiszedték, azt mondta a világon semmit nem érzett.
2012. okt. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Diarmand ***** válasza:

De ha beletörik a gyökér, akkor mit is darabolnak szét? Kénytelenek felvágni az ínyt (szikével vagy lézerrel) és kiszedni a gyökeret, ami ha nagy és erősen kapaszkodik a csontba - mint nekem -, akkor drasztikusabb eszközökre illetve módszerekre is szükség van.


Most majdnem sikerült Smith :)

2012. okt. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
tök mindegy, se így se úgy nem fog érezni semmit, kivéve ha nincs sz*rrágyulladva a terület.
2012. okt. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!