Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma megyünk fogorvoshoz,...

Ma megyünk fogorvoshoz, rettenetesen félek! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Fogszabályzóm lesz, és lehet (valószínű), hogy kell kihúzni fogat. Az felső, jobb 4-eset, szerintem. Lehet, hogy a balt is.

Sőt, az is lehet, hogy van olyan ki nem nőtt bölcsességfogam, csírám... Ha azt ki kell műteni, akkor elájulok.

Nekem már a szuri is fájni szokott, már attól is félek.

Nagyon fáj a foghúzás? Az érzéstelentő szurihoz képest mekkora a fájdalom?

Szerintetek vehetnék be nyugtatót? Anyukám nem engedi. :(

14/l



2012. okt. 30. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
ne vegyél be semmit! az érzéstelenítő injekció helyét előtte ecsetelővel fogják elérzésteleníteni így nem fog fájni. legalábbis így szokott lenni.
2012. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ecsetelővel? Olyanról még nem is hallottam. Itt, a helyi fogorvos sosem csinált olyat fogtöméseknél. Meg nem is jól adta be, és fájt a tömés.

De most másik fogorvoshoz megyünk, csak félek, hogy ő is rossz lesz. :'(

2012. okt. 30. 10:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nyugtató nélkül már el sem indulok fogorvoshoz. Lehet, hogy szánalmasan hangzik, de egy évben egyszer belefér, amúgy soha nem szedek, és minek ájuldozzak a félelemtől a váróban, ha van rá megoldás. Viszont ha beveszel, mindenképp szólj a fogászaton, mert lehet, hogy kölcsönhatásba léphet valamelyik érzéstelenítővel, bár ez általában nem probléma, ambuláns műtétek előtt is mindig adnak egy szem Xanaxot. Kitartás, estére túl leszel rajta! :)
2012. okt. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szuri az tényleg kellemetlen, de ha ezt kibírod, utána nem fogsz érezni semmit sem (max annyit, hogy a doki kilazítja és közben recseg-ropog, de tényleg nem fáj). Érzéstelenítés nélkül a legbátrabbak sem bírnák ki, vagyis nélküle egyik fogorvos sem vágna bele a fog eltávolításába. Ha a zsibbadás elmúlt, lehet hogy fogsz érezni egy tompa fájdalmat a fogad helyén - erre vehetsz be fájdalomcsillapítót, ha akarsz.

Bölcsességfog: 14 évesen valószínüleg még a csírád sincs meg. Ha pedig mégis van, akkor sem lehet még akkora hogy bajt okozzon. Ezzel ráérsz majd 20 évesen foglalkozni.

2012. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell bevenni semmit,legalábbis én nem szoktam. Fogorvostól meg nem kell félni mert csak rosszabb lesz. Érzéstelenítés meg nem fáj ha a doki jól adja be.
2012. okt. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én múlthéten voltam fúú rettenetesen féltem.. :D De semmit nem éreztem bekenték az injekció előtt a helyet ahova beadják ilyen epres érzéstelenítővel és semmit nem is éreztem. :D Utána nem is fájt a tömés. Egyébként nekem is lesz fogszabályzó. 2 fogam még tömésre vár egy fogam ki kell húzni, és egy fogam nem nőtt ki aminek ha tudnak helyet csinálni le kell húzni, de előtte fel kell vágni a szájpadlásom, hogy ilyen brekettet vagy mit tudjanak berakni.. :D Szóval én sem vagyok jobb helyzetbe. :S
2012. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Fpuuu lehet en vagyok egy gyoker de 14 evesen persze, hogy nincs kinove a bolcsessegfogad, en 20 eves vagyok es meg mindig csak 3 van kibujva, meg nincs is teljesen kinove. Es azt egyaltalan nem kell kimuteni. Nekem is volt fogszabalyzom 3 evig, ilyen levehetos, kellett fogat is huzanak de egyaltalan nem fajt bar az en fogorvosom ha kell 2 inekciot is ad ami picit kellemetlen de nem faj.
2012. okt. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :D

Ne végülis hiába rettegtem, mert nem történt semmi... Csak nyáron lesz fogszabi, előtte valami szájpadlás tágító-izé. De amúgy majd lehet ki kell majd húzni a jobb 4-eset, és akkor az ottani bölcsességfogcsírát majd nem kell kiműteni.

Mert sajnos már megvan az összes bölcsességfog-csírám (ettől féltem...), viszont majd olyan 16-17 éves koromban fogják kiműteni őket. Vagy 3-at, vagy 4-et.

De addig még van idő. :)

2012. okt. 31. 22:33
 9/9 anonim válasza:
Nekem tavasszal húztak 4 csont fogamat és rettenetesen féltem!Amikor behívtak előtte majdnem elájultam:D Az injekció nagyon feszített nekem legalább is, meg kaptam szájpadlásba is, na az nagyon fájt! Utána vagy háromnegyed órán keresztül zsibbadt. Amikor teljesen lezsibbadt először leszedi az ínyt majd kihúzza, az hangosan szokott ropogni. A seb fájt, de vettem be rá fájdalomcsillapítót. A kihúzott fogat meg odaadták ajándékba:D
2012. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!