Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után normális?

Foghúzás után normális?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz fogakat örököltem. Szerdán húzták ki a jobb 6-os rágófogamat. Nem érzem gyulladtnak, de csütörtök óta napi 2-3 fájdalomcsillapítót kell bevennem, mert fáj. Húzták már rágófogat, (sajnos nem is 1-et), de egyik sem fájt ennyire. Nem volt gyulladt. A fogorvosom mondta mikor kihúzta, hogy "deformált" fog. 2 gyökere volt neki és kampós vége..De megmutatta a fogat, én úgy láttam, hogy egybe kijött az egész, ezért nem értem.


A lényeg, most húzódik össze a seb, de a nyelvemmel valami keményet érzek bent, és tükörbe nézve a fele lyuknál valami fehér akármi van. Azt hittem, hogy fog, óvatosan kanállal próbáltam kopogtatni, hogy az-e, de nem.


Gyógyszeres vattát nem kaptam.

Elmenjek holnap hozzá vissza, vagy normális ez a kemény fehér akármi is? A többi húzott fogamnál ilyenre nem emlékszem :(((


Maszek dokinál voltam, nagyon jó nevű fogdoki, világ életem hozzá jártam, arra nem sajnáltam a pénzt, tehát nem hiszem, hogy figyelmetlenség lett volna.


2012. nov. 11. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Az a fehér valami normális, hogy jelen van, ez a sebgyógyulás jele. Nekem gyökércsúcs műtétem volt tavasszal, nekem is ilyen volt és azt hittem, hogy genny, de mondta a szájsebész, hogy ez a normális hegesedés. Az, hogy fáj még, szerintem rendben van, végülis csontot távolítottak el, ha belegondolsz. Ha fokozódik a fájdalom, akkor menj vissza ahhoz, aki húzta. Amúgy meg ne piszkáld a sebet semmiképp és ne is nézegesd, mert csak idegesíted magad.
2012. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, hogy fogdarabkák maradtak bent, s napokig tartott, míg kiforrták magukat. Mindig piszkáltam a nyelvemmel. De csak az első napokban fájt, utána már csak kellemetlen volt.

Volt, amikor bent maradt a gyökér egy darabja, nem csináltak röntgent, rátettek egy hidat. Majd mikor hidat cseréltek, látta meg az új doki, hogy alatta éveken át bent volt a fog egyik gyökere. Ki kellett vésni.

Ha jó a dokid, akkor még meg is köszöni, hogy vissza mentél, te meg megnyugszol.

2012. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem ez normális! Nekem is volt már több foghúzásom..sajnos! És én is tapasztaltam ilyeneket, de utána rendbe is jött.

Nekem kedden húzták ki a fogam, de be is gyulladt a helye! Azt úgy vettem észre, hogy bedagadt az arcom meg nagyon csúnya volt a helye! Most antibiotikumot szedek!

2012. nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat! Akkor nem parázok rajta.. :)


Az utolsó válaszolónak pedig jobbulást, és kitartást! :)

2012. nov. 11. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen! :)
2012. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Néhány napig még elmegy ha "fájdogál"
2014. jún. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!