Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A foginyemen van egy sipoly,...

A foginyemen van egy sipoly, mit fog vele csinálni a fogorvos?

Figyelt kérdés
Voltam fogorvosnál és megállapította, hogy a gyökérkezelt fogam felett egy sipoly alakult ki. Viszont csak később tud velem foglalkozni. Mit várhatok, mivel tudom esetleg segíteni a gyógyulást?Akinek volt már ilyen, mit csináltak vele?

2012. nov. 27. 11:11
 1/2 anonim válasza:
Nekem húzást mondtak. :S
2013. okt. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudom utólagos, jó 10 év, csak ha más olvasná erre keresgélve!! :)


Gyökérkezelés általában, tisztogatás, fertőtlenítés, nyitva hagyás vagy ideiglenes tömés, még 1-2 alkalom tisztogatás és végleges tömés később. Ha hosszabb távon nem jó valamiért később, lehetséges talán gyökércsúcs rezekció (levágás) - erről semmi személyes tapasztalatom nincs (hál'Istennek) vagy foghúzás végső esetben.


Nekem ma gyökérkezelve lett korábban csak tömött kis örlő, pukli volt, röngten szerint a csúcsánál és mellette van eléggé begyulladva. Nem fáj, csak feszítő érzés meg az ínyem egy pontján jövöget a genny... ez az asszisztens szerint jó. Gyökérkezelés érzéstelenítő nélkül ment. Tű ki-be, 2x is fertőtlenítő be, lassan forgó, fúrószerű mérővel nem tudták lemérni, azt mondták talán a gennytől. Ideiglenes tömést kaptam.


Tavaly volt egy felső sipolyom is, akkor is gyökérkezelés stb. de ott nyitva hagyták, kijött a genny lassacskán (alig éreztem, szinte semennyire).

2022. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!