Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Feldagadt az arcom mindkét...

Feldagadt az arcom mindkét oldalt. Mit szedjek rá hogy elmúljon?

Figyelt kérdés

A bal oldal már lassan egy hete, a jobb utána két nappal. Nagyon rossz állapotban vannak a fogaim, de nincs lehetőségem fogorvoshoz menni. Fájdalomcsillapítót szedek ami majdnem teljesen elmulasztja a fájdalmat, de a dagadás nem múlik el. Mit tudnék vele csinálni?

14/L


2012. dec. 12. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha a fogaid gyulladásban vannak, azt mindenképp kezelni kell. Egyéb problémák is kialakulhatnak tőle: pl. hajhullás, egyéb gyulladások a szervezetedben. Arról nem beszélve, hogy ha kihullanak a fogaid, azt igen költséges pótolni.


Miért nincs lehetőséged fogorvoshoz menni? Nincs nálatok SZTK? Vagy iskolai fogászat?


A dagadást egyébként jegelheted, de ez is elsülhet rosszul, mert esetleg megfázik az arcod és egy arcüreggyulladás gondolom, nem hiányzik.

2012. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy ha a fogaiddal van baj, akkor mindenféleképpen fogorvoshoz kell menned. Tb által támogatott rendelésre menj, és akkor még fizetned sem kell. A gyógyszer többe kerül, úgyhogy ne mond, hogy nincs lehetőséged, mert körzetileg biztos van rendelés és még pénzbe sem kerül. Ha gyulladás van (biztos az, ha már fel van dagadva), akkor akár be is kerülhet a véráramba, ami halált okoz. Nem egy ember halt bele abba, hogy foggyulladással nem ment orvoshoz.
2012. dec. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Mit tudnék vele csinálni?"


Semmit. Majd a fogorvos megoldja. SZTK-s fogorvos ingyenes. Nincs olyan, hogy nincs rá lehetőséged.

2012. dec. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nincs lehetőségem elmenni! Nem részletezem hogy miért, ezért ne mondjátok hogy menjek fogorvoshoz.

Ha valamilyen gyulladáscsökkentőt szedek akkor el fog múlni?

2012. dec. 12. 12:59
 5/13 anonim ***** válasza:

Gyulladáscsökkentőt csak receptre lehet kapni, amit orvos ír fel, ilyen mértékű gyulladást otthon semmivel sem tudsz kezelni.

Ha fel van dagadva az arcod, akkor már erős gyulladásról van szó, ami rámehet az ízületeidre, csontvelő gyulladást kaphatsz, és a szívizomzatra is átterjedhet.


Érdemes kockáztatni?

2012. dec. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy nem rajtam múlik :/
2012. dec. 12. 13:28
 7/13 anonim ***** válasza:

A töménytelen mennyiségű fájdalomcsillapító szedése is ártalmas.

A szüleid nem törődnek vele, hogy be van dagadva az arcod?

2012. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A gyulladáscsökkentő kb 1 hétre leviszi, de visszajön a gyulladás, ha nem húzzák ki, vagy kezelik ki a fogad, ezzel nem lehet játszani, valahogy oldd meg, hogy elmehess.
2012. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Dalacint kell szedni, ami elmulasztja a gyulladást, de az is vényköteles, és nem oldja meg a rossz fog problémát, úgyhogy mindenképp irány az orvos.
2012. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem érdekli a szüleimet, már nyáron vergődtem egy hetet hogy legyen valami de magasról leszarják hogy nekem kellemetlen ez az állapot. Ha nem szedném folyamatosan a fájdalomcsillapítót akkor nem tudom hogy bírnám ki. Megmosni sem tudom hátul a rossz fogaimat, mert ha ott piszkálom a fogkefével akkor őrülten fáj az egész állkapcsom.
2012. dec. 12. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!