Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni, ha a körzeti...

Mit lehet tenni, ha a körzeti fogorvosom a fogtömésért állandóan pénzt kér?

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Fizetni kell. A tb csak a húzás költségét állja, a tömés mindenhol fizetős.
2009. aug. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Pedig nem kérhetne! jelentsd fel a betegjogi képviselőnél (minden rendelőben ki kell legyen függesztve az elérhetősége) és válts fogorvost. ma már átjárhatók a körzetek.
2009. aug. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem nem, körzeti fogdoki, nem kérhet el pénzt sem tömésért, sem húzásért, csak amit neki is meg kell rendelnie, pl. fogpótlásért.
2009. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem igaz, hogy csak a húzást fizeti a TB. körzeti fogorvosnál, sztk-ban a húzás illetve a fogmegtartó kezelések ingyenesek. tömésnél akkor kell fizetni, ha fehér tömést akarsz nem pedig amalgámot. ez esetben is csak a tömőanyag árát fizeted, nem magát a fúrást. bár az elülső fogakba a fehér is ingyen van.
2009. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Az első jó nagy hülyeséget mondott. Nem kérhet pénzt a tömésért. Nálunk pl. csak fehér tömést rak még hátulra is, és nem kér pénzt. Szerintem a fogorvosnak ne szólj, mert nem biztos, hogy jól jársz, inkább a társadalombiztosító figyelmét hívd fel a dologra.
2009. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Igen a TB a töméseket is állja, de én nagyon felháborítónak tartom hogy ha valaki nem oda megy ahová tartozik mert ott egy barbár van, akkor több ezret ott hagy egy sztk-ban mert nem oda tartozik :S Hisz az országnbak fizetem a TB-t nem a községnek ahová tartozom :S Amugyis szabad orvosválasztás van és más orvosok tudtommal nem is kérnek igy csak a fogorvosok :S Még magánnál érteném de igy :S

Szóval nyugodtan reklamálj mert ott meg ha még oda is tartozol végképp nem kérhetne! Zsebesek :@

2009. aug. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehetséges a fogorvos váltás, utána néztem! Akkor marad a betegjogi képviselő. De számlát sem kaptam róla, így mit tehetek?
2009. aug. 24. 22:08
 8/14 anonim ***** válasza:
TBnek kell kifizetnie.nekem is most tömték meg húzták a fogam és a TB fizeti.jelencsd fel.Nem kérhet érte pénzt.
2009. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez volt a probléma, mi feljelentettük a TB-nél, őt kivizsgálták, az addig elkért pénzt postán visszaküldte nekünk, büntetést fizetett, és dolgozik tovább. Mi pedig továbbra is hozzá járunk, azzal a különbséggel, hogy mostmár semmiért sem kér pénzt, csak jóval gorombább.
2009. aug. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, e tudnád írni, hogy pontosan kihez kell forduli ez ügyben, mi a menete stb? Megköszönném!
2009. aug. 27. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!