Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Belső és láthatatlan fogszabál...

Belső és láthatatlan fogszabályzás (lingual, invisalign, clearsmile. ) vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék tökéletes mosolyt, de így 20 felett már nem szívesen hordanék külső fogszabályzót. Nem különösebben kuszák a fogaim, csak felül az első kettő kicsit befelé áll. Clearsmile készüléket néztem ki 300ezerért, ami átlátszó és levehető. [link] Volt valakinek ilyenje már?

A belső fogakon rögzített készülékekről valamilyen tapasztalat?

Ezek az új technikák mennyivel macerásabbak a külső fogszabályzónál? Ugyanolyan eredményt lehet elérni velük, vagy inkább válasszak külsőt?



2013. jan. 21. 23:35
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Nekem külső volt. 14 évesen. Több hónapig észre sem vették. :D Persze megértem, hogy ennyi idősen nem szeretnél. Mondjuk szerintem nem ciki.

Ha nekem választani kéne, akkor inkább a belsőt. Ha gyorsabban szeretnéd elérni a szép mosolyt. Amelyik kivehető azzal az a baj szerintem, hogy mivel nincs fent mindig a fogadon nem lesz elég eredményes vagyis, hát lassabban.

2013. jan. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

nekem is volt külső és utána kaptam éjszakait, ami úgy néz ki, mint egy átlátszó. Szertintem elég körülményes a használata annak, amelyik kivehető. Könnyen törik (tapasztalat) és én személy szerint sejtpítek is tőle kicsit. Közel sem olyan átlászó és nagy esély van arra, hogy megfeledkezel róla.

Belsője volt egy osztálytársamnak. Abszolút észrevehetetlen. Eleinte felsértette a nyelvét, amig megszokta, de a külső is ugyanúgy sérthet.

Valahogy így néznek ki a valóságban, úgyhogy ne higyj el minden reklámot:

[link]

[link]

(az utolsó képen a középső és az oldalsó metszőfognál láthatod)


De ezek csak a jótanácsok, vélemények. A döntés a tied :)

17L

2013. jan. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező! :)

A ClearSmile labor magyarországon új de a technológia amit használunk régi.

A felragasztott "külső" és "belső" fogszabályzónál gyorsabban és pontosabban mozgatja a fogakat. Egy 1mm-nél vékonyabb kemény fóliát kell hordanod legalább 22 órát egy nap. A sínnel, enyhe gyöngyházfénye lesz a fogaidnak, beszédben nem zavaró és nem fogy sejpíteni.

Az utazás költségeit nem tudjuk megtéríteni, de ha eljössz hozzánk és kéred akkor megismertetünk a technológiával és ez a része teljesen ingyenes! :)

Saját szakrendelőnk is van, profi fogszabályzó fogorvosokkal.

Sajnos, nehezen tudjuk rávenni a jelenlegi pácienseket hogy véleményt írjanak, de igyekszünk ezeket pótolni.

Kövessetek minket a közösségi oldalon.

ClearSmile Labor

2013. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Saját tapasztalatból tudok pár szót írni,ugyan szakember nem vagyok,de nekem belső fogszabályzóm volt. most vagyok 20 éves,és 2 éve szedték le a fogszabályzómat. Arról tudok először is írni,hogy 2 év alatt egyáltalán nem ment vissza a fogam,ugyanolyan szabályos,ahogy leszedték. Nekem speciel 26ezerért csinálták,de ez diák ár. egy fémdrót futott végig a fogsorom belső felületén,és hátul a rágófogaimra illesztették. a kinézete elég egyszerű,egyszerűen csak előre tolta a fogsorom,sorba helyezte. az eredmény látványos volt,nem túl fájdalmas,nekem megérte,de megnézhetsz más megoldásokat is,ami bonyolultabb szerkezet,vagy drágább,de szerintem hogyha olcsón hamar meg tudod csináltatni,akkor ezt választhatod.
2013. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
kedves utolsó! Meg tudnád mondani hogy hol csináltattad?
2013. máj. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én is szeretném tudni!!:) mindenhol fél millánál kezdődik:..
2013. jún. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

)Amit elmondott az orvos, hogy egy kis ideig furcsa lesz a beszéd, a hangképzés kicsit változik. Ez nálam egy hétig tartott, nem volt vészes. Utána viszont semmi nem látszik, és ez nagyon fontos annál, akinek a megjelenés számít a munkájában! Úgy tudom, hogy színészek is belső fogszabályzót szoktak feltetetni. A tisztításra oda kell figyelni, rendszeres rendelői fogtisztítás is kell - de úgy tudom, hogy kell a külső esetén is...

Nekem még fent van, nemsokára fogják levenni.

Egyébként szerintem ilyen komolyabb, csontot is érintő kezeléseknél sem csak és kizárólag az ár számít, hanem a fogorvos, és a rendelő is.

Még egy infó: vannak ezek az átlátszó, felhúzható fogszabályozók, először én is ilyet akartam, de az orvos elmondta, hogy komolyabb műveletekre ezek nem alkalmasak. A belső fogszabályozó viszont ugyanazt tudja mint a külső.

2015. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!